Slovensko zasáhla sněhová vánice, způsobila nehody i výpadky proudu

Silné sněžení a prudký vítr dnes na severním Slovensku způsobily množství dopravních nehod, zatarasily silnice a přerušily dodávky elektrické energie pro tisíce domácností.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Na severu země v oblastech Liptova a Oravy zůstalo podle distribuční společnosti bez proudu kolem 15.000 domácností. U vesnice Oravská Polhora poblíž polské hranice se na zasněžené vozovce čelně srazil plný autobus s osobním vozem. Řidič auta byl převezen do nemocnice, 51 cestujících autobusu, z nichž 47 bylo dětí, vyvázlo podle sdělení hasičů bez zranění.

Stromy padající pod náporem sněhu zablokovaly několik silnic v severních horských oblastech. Silná vánice však způsobovala škody a nebezpečné situace i v Bratislavě, kde řada stromů nevydržela náhlý nápor sněhu a větru.

Na dvou místech hlavního města se v noci na dnešek zřejmě v důsledku podmáčení deštěm a tajícím sněhem zřítily dvě opěrné zdi u svahů. Při události nebyl nikdo zraněn.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci se valí balkánskou trasou, Slovinsko proti nim nasadilo armádu

22.07.2019 17:10 Aktualizováno Ostrahu slovinské hranice s Chorvatskem ode dneška posílilo 35 vojáků. Mají zabránit rostoucímu…

Jak přerozdělit uprchlíky zachráněné na moři? Jednání zase zkrachovalo

22.07.2019 16:50 Ministrům vnitra a zahraničí patnácti zemí Evropské unie se dnes v Paříži opět nepodařilo najít…

Británie vyzývá Írán k okamžitému propuštění tankeru, zasedl krizový tým…

22.07.2019 16:14 Británie dnes vyzvala Írán, aby okamžitě propustil britský tanker Stena Impero, který zadržely…

Nečekaně zemřel Jukija Amano, šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii

22.07.2019 16:01 Aktualizováno Zemřel šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Jukija Amano, bylo mu 72 let. Členské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama