CDU bude znovu debatovat o migraci. Konec vstřícné politiky Merkelové?

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) v únoru uspořádá dvoudenní zasedání, na němž se bude znovu zabývat migrační politikou uplynulých let. Podle informací deníku Die Welt se ho ale nejspíš nezúčastní kancléřka a bývalá šéfka CDU Angela Merkelová, která byla přitom hlavní strůjkyní původně otevřené migrační politiky.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Angela Merkelová, německá kancléřka
doporučujeme

Merkelovou na konci loňského roku v čele křesťanských demokratů po více než 18 letech nahradila někdejší sárská premiérka Annegret Krampová-Karrenbauerová, která už před svým zvolením spolustraníkům slíbila, že podobné setkání k tématu azylové a uprchlické politiky uspořádá.

Příznivci migrační politiky Merkelové i její odpůrci by si na něm měli jednou provždy vyříkat své rozdílné názory, aby stranu rozpory do budoucna nezatěžovaly.

Krampová-Karrenbauerová očekává, že se bude debatovat mimo jiné o září 2015, kdy Merkelová a jí nejbližší politici rozhodli, že Německo neuzavře uprchlíkům své hranice.

Tento krok, který výrazně přispěl k tomu, že do spolkové republiky od té doby přišlo kolem 1,5 milionu běženců, do značné míry rozdělil německou veřejnost a přispěl k vzestupu protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

Merkelová v minulosti opakovaně hovořila o tom, že je důležité se v uprchlické politice dívat dopředu, nikoli do minulosti. I proto se očekává, že se únorových debat nezúčastní.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný Youtuber roztrhal německou CDU na cáry. Strana neví, co teď

25.05.2019 08:56 Křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové mají před nedělními volbami do Evropského…

Eurovolby 2019 v zahraničí: V Irsku překvapila Strana zelených

25.05.2019 04:43 Překvapením voleb do Evropského parlamentu v Irsku by mohla být Strana zelených se ziskem až tří ze…

Neuvěřitelné. Merkelová dostala pochvalu za to, že přijala uprchlíky. Z…

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Předseda evropské komise Jean Claude Juncker je přesvědčen, že kontroverzní rozhodnutí německé…

Teroristický útok ve Francii: Výbuch bomby zranil osm lidí

24.05.2019 21:22 Aktualizováno V centru francouzského města Lyon dnes explodoval podezřelý balíček. Při explozi bylo zraněno…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama