Rvačka v ruské škole: Bývalá olympionička zbila ředitelku stromečkem, pak ji škrtila

Bývalá olympijská vítězka v běhu na lyžích Olga Danilovová se poprala s ředitelkou školy, která nese jméno této sportovkyně. Oznámil to dnes server Newsru.com. Danilovová podle něj zbila ředitelku novoročním stromečkem, který v Rusku jinak sehrává stejnou roli, jakou mívá vánoční stromeček ve střední a západní Evropě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Rvačka se podle nejmenovaného zdroje místního tisku odehrála v pracovně Danilovové, která je v současnosti ve městě Alexandrov, asi 120 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Danilovová tam dělá vedoucí odboru pro tělesnou východu, sport a turistiku.

Danilovová si pozvala do pracovny ředitelku místní "Sportovní školy Danilovové pro běh na lyžích a lehkou atletiku" Jekatěrinu Šagovou a vyčetla jí neprofesionalitu a úpadek školy na úroveň "vesnického obchodu".

Ředitelka namítla, že Danilovová "svou školu" už pět let nenavštívila a že tedy právě ona nese vinu za úpadek lyžařského sportu v Alexandrovu. Bývalá dvojnásobná olympijská vítězka vzápětí popadla stromeček i s třpitivými ozdobami a začala jím bít svého hosta. Když narazila na odpor, začala Šagovou škrtit.

Ředitelka se dostavila do nemocnice, aby si nechala zdokumentovat modřiny, a podala na policii trestní oznámení. Danilovová odpověděla protiudáním. Muži zákona se ale rozhodli, že vyšetřování nezahájí, protože podle znalců si obě dámy nezpůsobily újmu na zdraví.

Danilovová skončila sportovní kariéru po olympiádě v Salt Lake City, kde byla usvědčena z dopingu a přišla o vybojované medaile.

Na olympijských hrách v roce 2002 v Salt Lake City česká lyžařka Kateřina Neumannová původně získala pouze jeden bronz, ale po prokázaném dopingu Rusky Larissy Lazutinové převzala 21 měsíců po skončení olympiády stříbro za 15 kilometrů volně a bronz za kombinaci.

O další půlrok později se po diskvalifikaci další Rusky Olgy Danilovové posunula na druhou příčku i v kombinaci. Kauza se táhla tak dlouho kvůli tomu, že se Rusky odvolaly ke sportovní arbitráži (CAS) a později i k nejvyššímu státnímu soudu ve Švýcarsku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec šel na kobereček. Švédsku vadí výhrůžky

18.01.2020 19:52 Švédské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo čínského velvyslance kvůli jeho televiznímu…

Fico představil priority Směru a zkritizoval Čaputovou

18.01.2020 17:16 Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie Robert Fico na dnešní…

EU představila plány pro příští roky. Kde na ně vezme?

18.01.2020 09:40 Komentář - Jedním z nejambicióznějších cílů Evropské unie pro nadcházející volební období je…

Pozdní víkendové snídaně vedou k přibírání

18.01.2020 06:39 Mnoho lidí si o víkendu po náročném pracovním týdnu rádo přispí, a snídani proto odsune na pozdější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama