Německá policie vloni zadržela 14 000 imigrantů

Německá policie v roce 2018 zadržela 14 000 imigrantů, kteří se do země pokoušeli dostat v autobusech a vlacích. Nejvíce jich přicházelo přes hranici s Rakouskem.

Diskuze zablokovaná

Německá policie
doporučujeme

Podle německých regionálních novin Rheinische Post zadržela německá federální policie v roce 2018 více než 14 000 imigrantů, kteří se snažili do země dostat vlaky a autobusy.

Tvrdí to vnitřní policejní zpráva, do které mohli novináři nakouknout. Téměř 8000 migrantů přijelo do země v autobusech a více jak 6000 ve vlacích.

Nejčastěji pocházeli z Afghánistánu, Nigérie, Iráku, Sýrie a Turecka. Zhruba šest tisíc lidí cestovalo do Německa ze sousedního Rakouska. To je také zároveň hranice s nejvyšším počtem ilegálních pokusů o přechod. Hned rakouské hranici se nejvíce pokusů odehrálo na francouzské a švýcarské hranici.

Německo již dříve zavedlo regulaci, podle níž musí autobusové dopravní společnosti svým pasažérům kontrolovat pasy a povolení k pobytu předtím, než překročí hranice.

Tuto praxi však soudně napadly dvě společnosti a Evropský soudní dvůr nyní rozhodl, že Německo, jakožto člen Schengenské dohody, nesmí po autobusových dopravcích kontroly vyžadovat.

Rozhodnutí ještě musí přezkoumat německý Federální administrativní soud, avšak podle stanice Deutsche Welle bude praxe kontrol přeshraničních autobusových linek ztížena.

Loading...
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící bouře v Tatrách: Blesk zabil několik turistů včetně dětí a Čecha

22.08.2019 18:02 Aktualizováno Nejméně tři lidé, včetně dítěte, přišli dnes v polských Tatrách o život při prudké bouřce provázené…

Merkelová a Rutte řešili změny klimatu, v Německu má do tří let jezdit…

22.08.2019 17:49 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ujistila, že Německo splní svůj cíl, že po německých…

Brexit odrazuje Evropany. Do Británie stěhuje stále méně lidí

22.08.2019 17:47 Počet občanů ze zemí Evropské unie, kteří se stěhují do Británie, setrvale klesá, přičemž největší…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama