Námořní blokáda lodí s uprchlíky? Salvini vytáhl na neziskovky 83. paragraf

Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznámil, že připravuje zákaz vstupu do italských výsostných vod pro humanitární lodě, které zachraňují migranty u libyjských břehů. Informovala o tom agentura AFP.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

"Pracujeme na opatření, která omezí možnost vstoupit do italských (pobřežních) vod," konstatoval Salvini, šéf protiimigrační strany Liga. Upřesnil, že nepůjde o "námořní blokádu", ale o aplikaci "platných zákonů".

Zdroje z ministerstva agentuře AFP sdělily, že resort ve spolupráci s ministerstvem infrastruktury a dopravy připravuje "standardní proceduru pro případ, že by (k Itálii) plula nějaká další loď neziskové organizace".

Zdroje z italského ministerstva vnitra se přitom odvolávají na 83. paragraf zákona, který reguluje vnitrozemskou a námořní plavbu a italský vzdušný prostor. "Ministerstvo dopravy může omezit, nebo zakázat tranzit či zakotvení obchodních lodí v (italských) teritoriálních vodách z důvodu veřejného pořádku," stojí v první části paragrafu. Druhá část uvádí jako důvody takového opatření ochranu životního prostředí a bezpečnost námořní dopravy.

zdroj: YouTube

Představitelé obou resortů chtějí zablokovat ty lodě směřující k Itálii, "které podporují nezákonnou migraci a mohou představovat ohrožení národní bezpečnosti", dodaly resortní zdroje.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Shoda ohledně víceletého rozpočtu EU stále není

17.02.2020 21:55 Výhrady k aktuálnímu návrhu víceletého rozpočtu Evropské unie dali dnes najevo ministři členských…

Salvini opět provokoval, mluvil o potratech cizinek

17.02.2020 21:49 Vůdce italské opoziční pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini vyvolal v…

Šokující odhalení. Odinovi vojáci v Německu chystali masakr muslimů

17.02.2020 20:28 Aktualizováno Skupina extremistů zadržená v pátek při razii německé policie v šesti spolkových zemích zřejmě…

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama