Námořní blokáda lodí s uprchlíky? Salvini vytáhl na neziskovky 83. paragraf

Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznámil, že připravuje zákaz vstupu do italských výsostných vod pro humanitární lodě, které zachraňují migranty u libyjských břehů. Informovala o tom agentura AFP.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

"Pracujeme na opatření, která omezí možnost vstoupit do italských (pobřežních) vod," konstatoval Salvini, šéf protiimigrační strany Liga. Upřesnil, že nepůjde o "námořní blokádu", ale o aplikaci "platných zákonů".

Zdroje z ministerstva agentuře AFP sdělily, že resort ve spolupráci s ministerstvem infrastruktury a dopravy připravuje "standardní proceduru pro případ, že by (k Itálii) plula nějaká další loď neziskové organizace".

Zdroje z italského ministerstva vnitra se přitom odvolávají na 83. paragraf zákona, který reguluje vnitrozemskou a námořní plavbu a italský vzdušný prostor. "Ministerstvo dopravy může omezit, nebo zakázat tranzit či zakotvení obchodních lodí v (italských) teritoriálních vodách z důvodu veřejného pořádku," stojí v první části paragrafu. Druhá část uvádí jako důvody takového opatření ochranu životního prostředí a bezpečnost námořní dopravy.

zdroj: YouTube

Představitelé obou resortů chtějí zablokovat ty lodě směřující k Itálii, "které podporují nezákonnou migraci a mohou představovat ohrožení národní bezpečnosti", dodaly resortní zdroje.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik zaplatilo Německo za uprchlíky? Výdaje jsou neuvěřitelné

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Výdaje německé vlády související s migrací loni stouply na rekordních 23 miliard eur (593 miliard…

Tragická dovolená. Mladý pár vyrazil do Řecka, drsná událost jim změnila…

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Mladý pár z Polska si na dovolené na řeckém ostrově Zakynthos chtěl užít jízdu na čtyřkolce.…

V Berlíně vyhlásily mimořádný stav. Příčinou je intezivní déšť

20.05.2019 21:59 Bouře doprovázené vydatným deštěm dnes potrápily značnou část Německa. Hasiči museli na řadě míst…

Německá „šária policie“ nutila lidi vzdát se hudby a sexu

20.05.2019 21:51 Aktualizováno V Německu jde k soudu sedm mužů, kteří ustanovili tzv. „šáriu polici“. Její vůdce byl obviněn z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama