Násilné útoky migrantů: Ze známého pařížského parku se stalo velmi nebezpečné místo

Francouzská policie zadržela tři nelegální migranty, údajně pocházející z Egypta, kteří v nechvalně proslulém Boulogneském lesíku v Paříži terorizovali transgender prostitutky.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Násilí
doporučujeme

Tři muži, kteří mají kolem 20 let, tvrdí, že pocházejí z Egypta, neměli ovšem žádné doklady, které by to dokazovaly. Policistům řekli, že jsou bezdomovci, kteří žijí v ulicích francouzského hlavního města, píše list Le Parisien  .

Podle obvinění v nechvalně proslulém parku, kde se v noci scházejí nejen lehké děvy, ale i narkomani, přepadli a okradli několik osob. Policie uvedla, že obdržela zprávu o útoku na transgender prostitutky v neděli asi v 22:45. Muži údajně své oběti zbili holemi a pak je okradli.

Krátce poté policisté začali pronásledovat tři egyptské migranty, když je dopadli, našli u jednoho z nich bezdrátový reproduktor spolu s pár bot na vysokém podpatku, další dva muži u sebe pak měli zbraně.

Média také připomínají, že k incidentu došlo méně než rok po vraždě transgender prostitutky Vanesy Camposové z Jižní Ameriky, kterou skupina migrantů zastřelila. Také tato skupina útočila na prostitutky, které okrádala přímo v Boulogneském lesíku.

Diane Leriche, spolupředsedkyně skupiny d'Acceptess-Transgenre , která poskytuje pomoc transgend prostitutkám, komentovala situaci v parku slovy: „Od smrti Vanessy se v Boulogneském lesíku vůbec nic nezměnilo. Stále jsou tam gangy mužů,, které je terorizují. Je to jejich každodenní život.“

Nejsou to ale jen transsexuálové, kteří v Paříži čelí podobným útokům. Stejné zkušenosti mají i homosexuálové. V loňském roce v tamní na městské hromadné dopravě několik mladých mužů zaútočilo  na lesbický pár a později došlo hned ke třem homofobním útokům  v rozmezí tří dnů.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arcibiskup sloužil mši pro hasiče z Notre-Dame, dostali začouzenou Bibli

21.04.2019 20:58 Slavnostní velikonoční mši věnovanou pařížským hasičům dnes v kostele sv. Eustacha na břehu Seiny…

Španělské volby vyhrajou socialisté. Ultrapravice posílí, naznačuje průzkum

21.04.2019 17:39 Aktualizováno Vítězem španělských parlamentních voleb by se podle aktuálního průzkumu měli stát vládnoucí…

Theresa Mayová v problémech? Čelí rostoucí nespokojenosti Toryů

21.04.2019 17:06 Způsob, jakým se britská premiérka Theresa Mayová snaží vyjednat (nebo spíš nevyjednat) odchod…

Zemřel Peter Colotka (†94), komunistický papaláš z dob ČSSR

21.04.2019 16:14 Bývalý dlouholetý československý komunistický funkcionář, místopředseda československé vlády a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama