Princ Philip unikl trestu za autonehodu. Stíhání by nebylo ve veřejném zájmu

Manžel britské královny Alžběty princ Philip nebude trestně stíhán v souvislosti s nedávnou autonehodou poblíž královského venkovského sídla Sandringham. Oznámila to dnes britská prokuratura s tím, že vznášet obvinění "by nebylo ve veřejném zájmu". Po havárii ze 17. ledna se 97letý manžel panovnice vzdal řidičského průkazu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Princ Philip, vévoda z Edinburghu

Philip podle médií kolizi s dalším vozidlem zavinil, když vyjížděl na hlavní silnici. Jeho Land Rover následně skončil převrácený na boku, princ však vyvázl bez vážnějších zranění. Řidička druhého auta měla pořezané koleno, její spolujezdkyně si zlomila zápěstí. Ve voze bylo rovněž devítiměsíční dítě, kterému se údajně nic nestalo.

Philip se následně pasažérům zasaženého auta v dopise omluvil a vysvětlil, že jej při výjezdu na hlavní oslepilo slunce. Na místě nehody byl stejně jako řidička podroben dechové zkoušce a prokuratura se na základě všech okolností rozhodla, že proti němu nevznese obvinění.

"Vzali jsme v potaz všechny okolnosti tohoto případu, včetně míry zavinění, věku řidiče a odevzdání řidičského průkazu. Rozhodli jsme se, že trestní stíhání by nebylo ve veřejném zájmu," uvedlo státní zastupitelství. Všichni zúčastnění údajně obdrželi písemné vysvětlení kroku.

Philipova nehoda podle agentury Reuters vyvolala v Británii debatu o tom, zda by vévoda z Edinburghu měl ve svém věku stále usedat za volant. Jen dva dny po havárii dostal od policie varování, když řídil, aniž byl připoután. Minulý týden pak svůj řidičský průkaz odevzdal.

V Británii neexistuje horní věková hranice pro řízení automobilu. Řidiči starší 70 let ale musejí svá povolení řídit auta obnovovat každé tři roky.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švédská aktivistka bránila deportaci Afghánce, soud jí vyměřil trest

18.02.2019 13:18 K pokutě 3000 švédských korun (7360 Kč) byla dnes ve Švédsku odsouzena mladá aktivistka Elin…

Polsko je uražené, odvolalo účast na summitu V4 s Izraelem

18.02.2019 13:12 Polsko se kvůli údajným protipolským výrokům nejvyšších izraelských představitelů nezúčastní…

Zemětřesení u britských labouristů: Stranu opustilo sedm poslanců, mají…

18.02.2019 12:53 Labouristickou stranu, která je hlavní britskou opoziční silou, dnes opustilo sedm poslanců, kteří…

První projekce výsledků eurovoleb: Koho Češi vyšlou do Bruselu a kdo…

18.02.2019 12:44 Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše by po květnových volbách mohlo v novém europarlamentu získat osm…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama