Princ Philip unikl trestu za autonehodu. Stíhání by nebylo ve veřejném zájmu

Manžel britské královny Alžběty princ Philip nebude trestně stíhán v souvislosti s nedávnou autonehodou poblíž královského venkovského sídla Sandringham. Oznámila to dnes britská prokuratura s tím, že vznášet obvinění "by nebylo ve veřejném zájmu". Po havárii ze 17. ledna se 97letý manžel panovnice vzdal řidičského průkazu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Princ Philip, vévoda z Edinburghu
doporučujeme

Philip podle médií kolizi s dalším vozidlem zavinil, když vyjížděl na hlavní silnici. Jeho Land Rover následně skončil převrácený na boku, princ však vyvázl bez vážnějších zranění. Řidička druhého auta měla pořezané koleno, její spolujezdkyně si zlomila zápěstí. Ve voze bylo rovněž devítiměsíční dítě, kterému se údajně nic nestalo.

Philip se následně pasažérům zasaženého auta v dopise omluvil a vysvětlil, že jej při výjezdu na hlavní oslepilo slunce. Na místě nehody byl stejně jako řidička podroben dechové zkoušce a prokuratura se na základě všech okolností rozhodla, že proti němu nevznese obvinění.

"Vzali jsme v potaz všechny okolnosti tohoto případu, včetně míry zavinění, věku řidiče a odevzdání řidičského průkazu. Rozhodli jsme se, že trestní stíhání by nebylo ve veřejném zájmu," uvedlo státní zastupitelství. Všichni zúčastnění údajně obdrželi písemné vysvětlení kroku.

Philipova nehoda podle agentury Reuters vyvolala v Británii debatu o tom, zda by vévoda z Edinburghu měl ve svém věku stále usedat za volant. Jen dva dny po havárii dostal od policie varování, když řídil, aniž byl připoután. Minulý týden pak svůj řidičský průkaz odevzdal.

V Británii neexistuje horní věková hranice pro řízení automobilu. Řidiči starší 70 let ale musejí svá povolení řídit auta obnovovat každé tři roky.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komentář: Zažije v neděli Španělsko návrat extremistické pravice?

26.04.2019 13:48 Je tomu více než 40 let od doby, kdy zemřel španělský diktátor Francisco Franco. Jeho smrt byla pro…

Soudnictví v zemích EU? Výsledky průzkumu nejsou příliš dobré. Toto si…

26.04.2019 13:28 Soudní systém v České republice nadále více než polovina občanů vnímá jako dobrý či velmi dobrý,…

Radikál Robinson kandiduje v eurovolbách, nesmí uplácet voliče hamburgery

26.04.2019 12:43 Britský krajně pravicový aktivista Tommy Robinson se bude v květnových volbách do Evropského…

Kočner neuspěl stížnost v kauze Kuciak, vyšly najevo další informace

26.04.2019 11:49 Slovenská prokuratura zamítla stížnost Mariana Kočnera na obvinění v případu loňské vraždy novináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama