Návrat džihádistů do Británie? Pokud se vám to podaří, pak něco uvidíte, pohrozil ministr

Britský ministr vnitra dnes varoval, že hodlá zabránit Britům, kteří odešli na Blízký východ a přidali se tam k teroristickým organizacím, v návratu do země. V rozhovoru poskytnutém listu The Times tak reagoval na debatu, kterou vyvolal případ těhotné Britky Shamimy Begumové. Ta odešla do Sýrie v roce 2015 v 15 letech a připojila se k organizaci Islámský stát (IS). Nyní se chce vrátit do vlasti.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Sajid Javid (britský ministr)
doporučujeme

"Moje poselství je jasné," řekl ministr vnitra Sajid Javid. "Pokud jste podporovali teroristické organice v zahraničí, nebudu váhat v tom, abych vám zabránil v návratu," dodal.

"Musíme mít na paměti, že ti, kteří opustili Británii, aby se připojili k IS, byli plni nenávisti k této zemi," zdůraznil dnes ministr Javid a podotkl, že Británie má k dispozici mnoho možností, jak lidem, kteří se připojili na Blízkém východě k teroristickým organizacím zabránit v návratu včetně té, že budou zbaveni britského občanství. "Pokud se vám podaří vrátit se, měli byste být připraveni na výslech, vyšetřování a možné stíhání," varoval džihádisty ministr.

Javid hovořil o problému britských džihádistů v souvislosti s případem Shamimy Begumové. Nyní devatenáctiletá Britka, která je v devátém měsíci těhotenství, odešla v roce 2015 do Sýrie. V rozhovoru s listem The Times ovšem uvedla, že se chce vrátit zpět a porodit v Británii. V Sýrii mladá žena žila podle svých slov s bojovníkem IS, měla už dvě děti, obě ale zemřely. "Nelituji toho, že jsem sem přišla," řekla rovněž Begumová listu The Times.

zdroj: YouTube

Londýňanka Begumová, která nyní pobývá v uprchlickém táboře spolu s dalšími 39.000 lidmi, utekla spolu se svými spolužačkami Amirou Abaseovou a Kadizou Sultanaovou z domova před čtyřmi lety. Odletěly do Turecka a odtamtud se dostaly do Sýrie. Sultanaová zemřela při náletu v roce 2016. Begumová byla provdána za Nizozemce, který přestoupil na islám, a žila ve městě Rakka, baště IS ve východní Sýrii.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranti finančně drásají Německo. O peníze přitom nestojí

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Migranti si navzdory představám nevybírají cílovou zemi na základě jejich znalostí azylových…

Pokusy na stovkách pacientů. Ve Francii odhalili ilegální léčebnu pacientů…

20.09.2019 23:09 Nepovolené léčebné pokusy na stovkách pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou odhalily…

Slováci si v ulicích připomněli vraždu Kuciaka

20.09.2019 21:16 Po více než půl roce dnes Slováci opět vyšli do ulic na shromáždění připomínající loňskou vraždu…

Statisíce lidí po celém světě demonstrovali proti klimatickým změnám

20.09.2019 19:23 Stovky tisíc lidí po celém světě dnes politikům svým protestem v ulicích měst ukázaly, že považují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama