Dron vyřadil letiště v Dublinu z provozu

Po zpozorování bezpilotního létajícího stroje, dronu, bylo dnes nakrátko uzavřeno největší irské letiště v Dublinu. Oznámily to tiskové agentury.

Přidejte svůj názor

British Airways, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Z bezpečnostních důvodů dočasně přerušujeme lety kvůli potvrzenému výskytu dronu nad letištěm," oznámil vzdušný přístav na twitteru. Letiště doporučilo cestujícím ověřit si aktualizované údaje o svém letu na internetové stránce svého přepravce. Zakrátko ale letiště oznámilo, že provoz obnovilo.

Popularita dronů představuje rostoucí hrozbu pro letectví, poznamenala agentura Reuters a připomněla prosincový chaos na londýnském letišti Gatwick.

Neznámý dron loni krátce před vánočními svátky ochromil druhé nejrušnější letiště v Británii na 36 hodin, když se nad areálem objevil několikrát v různě dlouhých intervalech. Letiště kvůli tomu zrušilo tisícovku spojů a výluka dopadla na 140.000 pasažérů.

Policie hrabství Sussex nashromáždila 130 svědectví o incidentu a při vyšetřování obešla přes 1000 domácností v okolí Gatwicku. Analýza výpovědí svědků podle tisku dovedla vyšetřovatele k přesvědčení, že dron ovládal někdo, kdo znal rozmístění objektů, tedy nejspíše "roztrpčený zaměstnanec" letiště. Dron se při narušování provozu "skrýval" za různými stavbami, aby jej nemohly ovlivnit vojenské rušičky, které na Gatwick po vypuknutí problémů poslala britská armáda.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit odrazuje Evropany. Do Británie stěhuje stále méně lidí

22.08.2019 17:47 Počet občanů ze zemí Evropské unie, kteří se stěhují do Británie, setrvale klesá, přičemž největší…

Smrtící bouře v Tatrách. Blesk zabil několik turistů včetně dítěte

22.08.2019 17:28 Aktualizováno Nejméně tři lidi, včetně dítěte, dnes zabil v polských Tatrách blesk. Podle listu Gazeta Wyborcza…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Johnson ve Francii nepochodil. Irská pojistka je nepostradatelná, dupl si…

22.08.2019 16:28 Aktualizováno V příštích 30 dnech nelze najít novou brexitovou dohodu, která by se výrazně lišila od té stávající…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama