Zrodil se nový Copperfield? Německo uchvátil kouzelník Voit, věří mu i fyzikové

Harold Voit vytahuje z peněženky svazek bankovek, který zapaluje. Když oheň uhasne, peníze jsou nedotčené. Publikum složené z žen a mužů, vesměs úspěšných v zaměstnání, nadšeně tleská. Profesionální rozvoj a nalezení smyslu života díky magii: to je možné v Německu, kde se množí kurzy magie pro dospělé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Harold Voit (kouzelník)
doporučujeme

"Když chcete pochopit magii, nestačí naučit se několik triků, chce to rozvíjet svou osobnost, osvojit si způsob prezentace, umění mluvit a pohybovat se," vysvětluje agentuře AFP sedmdesátiletý Voit, zakladatel Magic Academy v Pullachu, luxusním předměstí Mnichova.

zdroj: YouTube

Voit, který polovinu života pracoval jako profesionální magik a instruktor, v tom spatřuje příčinu úspěchu svých kurzů u studentů, jejichž zaměstnání je náročné.

Jeho kurzy navštěvovali nejrůznější lidé, od mladého stážisty po osmdesátiletého kněze. "Divili byste se, v kolika situacích může magie pomoci, ať už jde o flirt nebo o uzavření obchodu," říká s úsměvem.

Německo bylo po stalení fascinováno kouzelnictvím a magií. Silný zájem se zvedl v poválečných letech, kdy vyčerpané obyvatelstvo hledalo zábavu a únik před těžkou realitou.

Nejznámější magici v Německu plní fotbalové stadiony. Sedmadvacetiletý německý iluzionista Marc Weide dokonce získal titul nejlepšího salonního magika na mistrovství světa, které se konalo loni v červenci v Jižní Koreji. Porazil soupeře, který dokázal nechat zmizet a znovu objevit deset holubic a čtyři ovce.

Voitovy večerní kurzy umožňují získat první diplomy iluzionistů uznaných německým státem. Avšak většina studentů, kteří navštěvují týdenní kurzy po dva roky za 750 eur (téměř 19.000 Kč), od něho žádá něco víc než jen umění tahat králíky z klobouku.

Šestačtyřicetiletý podnikatel Marco Hafenrichter hledá rovnováhu v životě. Sedmašedesátiletá Marianne Hofmannová, ředitelka podniku vyrábějícího informační technologie, si zase považuje toho, co se učí o lidské psychologii a co může využít, aby získala zájem veřejnosti. Soudí, že německé podnikatelské prostředí je bez fantazie. "Možná jsme trochu víc racionální, ale měli bychom uskutečnit některé sny," říká.

Jednapadesátiletý Thomas Fraps má sice doktorát z fyziky, ale v době studií ho nakazil virus magie. Téměř 25 let vystupuje v tom, co označuje za nejstarší číslo magie v Německu. Připomíná, že na iluze se v době osvícenství v 18. století pohlíželo jako na nástroj k prosazování racionálního myšlení.

"Je zajímavé, že čím více se lidé učí magii, tím více demystifikují věci, které vidí a které nechápou. Dnes šéfové podniků nebo doktoři fyziky považují za úžasné, že se mohou ponořit do jiného světa," zdůrazňuje Fraps.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macronova strana LREM zahajuje evropskou kampaň. Na čele stojí ministryně…

25.03.2019 13:12 Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová dnes večer odstoupí z vlády,…

Macron si zavařil. Jeho poznámka o zraněné seniorce pobouřila veřejnost

25.03.2019 13:10 Francouzský prezident Emmanuel Macron si dnes vysloužil kritiku za poznámku na adresu 73leté…

Zeman se setkal se Šefčovičem a Drahoš už rýpe: Přijel se mu poklonit. Ale…

25.03.2019 11:51 Už za týden bude jasno, kdo se stal novým slovenským prezidentem.. Do druhého kola postoupili…

Šefčovič věřil v socialismus. Chci ho aktivně budovat, napsal v přihlášce…

25.03.2019 11:05 Místopředseda Evropské komise a kandidát na slovenského prezidenta Maroš Šefčovič, který se v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama