Do Evropy pronikla droga silnější než heroin, účinkuje už při kontaktu s pokožkou

Novou smrtící drogu, která se podobá syntetickému heroinu, poprvé v Evropě zachytili italští policisté. Informovala o tom dnes agentura ANSA, podle které je substance mnohem účinnější a levnější než heroin. Z 20 zadržených gramů lze připravit 20.000 dávek a její účinky člověk pocítí už při pouhém kontaktu s pokožkou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Italská policie
doporučujeme

Droga se strukturou podobá syntetickému opinoidu fentanylu, proti němuž připravuje zákon americký Senát. Toto analgetikum má ve Spojených státech na svědomí desítky tisíc úmrtí. Droga, kterou zadrželi italští policisté, ale zdraví poškozuje o poznání více.

Zásilka se do Itálie dostala poštou a měla dorazit do nejmenovaného města ve středu země. Policisté ji odhalili díky zpravodajské operaci na internetu. Heroin, za nějž dealeři novou drogu v některých případech vydávali, přirovnávají policisté ve srovnání se zadrženou látkou k "odvaru".

Vyšetřování odstartovala hospitalizace mladých lidí, kteří nereagovali na detoxikaci, kterou podstupují osoby předávkované heroinem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová promluvila o řešení migrace. Budou sankce pro nesolidární země?

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Sankce proti těm zemím, které se odmítají podílet na přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie,…

Brexit bez dohody bude opět odložen? EU má pro Brity nabídku

19.07.2019 20:48 Evropská unie se připravuje Borisi Johnsonovi, který je favoritem na úřad britského premiéra,…

Dva roky vězení. Ve Francii odsoudili českého řidiče, který měl v kamionu…

19.07.2019 20:45 Francouzská justice uložila dva roky vězení českému řidiči kamionu, který chtěl údajně do Británie…

Auto se vřítilo do davu v Británii. Z videa běhá mráz po zádech

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Sedmnáct lidí utrpělo ve čtvrtek večer zranění při srážce dvou vozů na pravidelném setkání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama