Boj proti dezinformacím? Brusel chce ještě víc přitvrdit, apeluje na internetové giganty

Evropská komise (EK) dnes vyzvala internetové společnosti Google, Facebook a Twitter, aby účinněji bojovaly s šířením dezinformací na sociálních sítích a obecně na internetu. Komise v této souvislosti připomněla, že volební kampaň před květnovými volbami do Evropského parlamentu (EP) naplno vypukne už v březnu.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Věra Jourová, eurokomisařka
doporučujeme

"Je třeba, abychom viděli větší pokrok v plnění toho, co ohledně boje s dezinformacemi platformy slíbily," uvedli dnes ve společném prohlášení místopředseda komise pro jednotný digitální trh Andrus Ansip, komisařka pro spravedlnost Věra Jourová, komisař pro bezpečnostní unii Julian King a komisařka pro digitální ekonomiku a společnost Marija Gabrielová.

Jejich společné vystoupení je reakcí na materiály, které tři velké internetové firmy předložily v lednu na základě kodexu týkajícího se boje s dezinformacemi, ke kterému loni v říjnu dobrovolně přistoupily. Zavázaly se například, že zaručí transparentnost politické reklamy a že zakročí proti falešným a automatizovaným účtům.

Podle komise ale nyní předložené zprávy o jejich postupu nejsou dostatečně podrobné a neumožňují skutečně zjistit, zda firmy vůči šíření nepravdivých a dezinformačních zpráv účinně zasahují napříč všemi členskými státy unie.

Ve středu se k tématu boje s dezinformacemi před eurovolbami Jourová už podruhé sešla se zástupci úřadů členských zemí odpovědných za volby.

Státy EU se - stejně jako USA - v posledních letech před různými volbami opakovaně stávaly cílem dezinformačních kampaní, které mají podle odborníků mnohdy původ v Ruské federaci.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný Youtuber roztrhal německou CDU na cáry. Strana neví, co teď

25.05.2019 08:56 Křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové mají před nedělními volbami do Evropského…

Eurovolby 2019 v zahraničí: V Irsku překvapila Strana zelených

25.05.2019 04:43 Překvapením voleb do Evropského parlamentu v Irsku by mohla být Strana zelených se ziskem až tří ze…

Neuvěřitelné. Merkelová dostala pochvalu za to, že přijala uprchlíky. Z…

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Předseda evropské komise Jean Claude Juncker je přesvědčen, že kontroverzní rozhodnutí německé…

Teroristický útok ve Francii: Výbuch bomby zranil osm lidí

24.05.2019 21:22 Aktualizováno V centru francouzského města Lyon dnes explodoval podezřelý balíček. Při explozi bylo zraněno…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama