Úřady zabavily psa, prodaly ho na eBay

Úřady v západoněmeckém městě Ahlen exekučně zabavily psa a prodaly ho prostřednictvím internetové aukční síně eBay. Za údajnou bezcitnost sklidily kritiku od jeho bývalých majitelů i uživatelů sociálních sítí. Nespokojená je však i nová majitelka domácího mazlíčka, která se cítí být podvedena, neboť mops jménem Edda se podle ní netěší tak skvělému zdraví, jak bylo v inzerátu uvedeno. Pes byl prodán za necelých 750 eur (přes 19.000 korun), které byly poukázány městské kase.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Mops
doporučujeme

Úřady se brání, že u zadlužené rodiny už nenašly nic jiného, co by si mohly odnést. Zbytné spotřebiče byly zabaveny už dříve. Podle německého exekučního zákona je možné zabavit cenný majetek, včetně rodinného mopse Eddy, řekl agentuře DPA zástupce radnice Dirk Schlebes. Rodina podle něj nesplácela své dluhy městu, včetně poplatků za psa.

Úřady kritizuje mimo jiné i nová majitelka fenky. Cítí se být oklamána, neboť pes je prý nemocný a péče o něj drahá. Edda údajně musela být několikrát operována kvůli poranění očí.

Pracovník města podle nové majitelky zvíře na svém soukromém účtu na eBay deklaroval jako zdravé a "s rodokmenem". Nyní žena podle německých médií hrozí městu žalobou. Žádá navrácení kupní částky i uhrazení nákladů na léčení fenky u zvěrolékaře.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muslim brutálním způsobem zabil učitelku. Podle soudu za to nemůže

18.07.2019 10:46 Francii před dvěma lety šokovala vražda židovské 65leté židovské učitelky Sarah Halimiové, kterou…

Peking varuje Hřiba: Podkopáváte česko-čínské vztahy, Praze to uškodí

18.07.2019 10:09 Aktualizováno Čína vyzvala primátora Prahy Zdeňka Hřiba a vedení města k tomu, aby nepoškozovali čínsko-české…

Razie v Německu: Policie prohledává byty islamistů, chystali útok

18.07.2019 09:21 Německá policie v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku od brzkého rána prohledává…

Španěl se potápěl na Mallorce, našel vrak antické lodi staré 1700 let

18.07.2019 08:27 Jen několik metrů od pláže našel v písku na dně moře u ostrova Mallorca španělský potápěč zbytky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama