Zemřela rakouská exposlankyně Moserová, urputně brojila proti Temelínu

Ve věku 64 let dnes zemřela bývalá dlouholetá rakouská poslankyně za Zelené Gabriela Moserová, která často vystupovala mimo jiné proti jaderné energetice a české jaderné elektrárně Temelín. Politička, která si v rakouské Národní radě udělala jméno také odhalováním korupce, zemřela podle agentury APA po dlouhé nemoci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaderná elektrárna Temelín
doporučujeme

Opoziční poslankyní byla Moserová s krátkou přestávkou od roku 1994 až do předloňska, kdy se strana Zelení - Zelená alternativa poprvé po 31 letech nedostala do parlamentu.

Moserová patřila mezi politiky, kteří hlasitě vystupovali ve prospěch bezjaderné střední Evropy a tlačili na rakouské vlády, aby nastolovaly otázku jaderné elektrárny Temelín v jednáních s Českou republikou i Evropskou unií kvůli údajnému porušování závazků týkajících se posílení jaderné bezpečnosti.

Svého času Moserová například vyzývala rakouskou vládu, aby držela kapitolu energetika v jednáních o vstupu České republiky do EU tak dlouho otevřenou, dokud Praha nepředloží "seriózní bezpečnostní koncepci".

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Brexit za dveřmi. Co všechno se změní, jakmile Británie 31. ledna vystoupí…

26.01.2020 20:52 Aktualizováno Otázky a odpovědi k takzvanému přechodnému období po vystoupení Británie z EU a k možnému tvrdému…

Europarlament pohostí zástupce západního Balkánu. Rozšíří se EU?

26.01.2020 20:20 Nedávno zvolený předseda Evropského parlamentu, David Sassoli, přivítá na půdě evropských institucí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama