Kočner byl obviněn z vraždy novináře Kuciaka

Slovenská policie podle tamních médií obvinila podnikatele Mariána Kočnera z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou
doporučujeme

Slovenská policie již loni na podzim zadržela a obvinila z vraždy Kuciaka a jeho partnerky čtyři osoby. Podle policie jde o vykonavatele vraždy Tomáše Szabóa, řidiče Miroslava Marčeka, objednavatelku Alenu Zsuzsovou a zprostředkovatele Zoltána Andruskóa.

Dosud se vyšetřovatelům ale nepodařilo odhalit hlavního objednavatele vraždy. Už několik týdnů však kolují nepotvrzené informace slovenských medií o tom, že si Kuciakovu vraždu objednal podnikatel Marian Kočner, který je ve vazbě v jiném případu.

Kuciak byl zastřelen loni 21. února ve svém domě v obci Velká Mača nedaleko Trnavy. Objednavatel podle dřívějšího sdělení prokuratury zaplatil za vraždu nejméně 70.000 eur (1,8 milionu Kč). Spolu s novinářem, který se narodil ve vesnici Štiavnik, kde je i pohřben, přišla o život také jeho partnerka.

Kuciak se ve svých článcích věnoval například kontroverzním podnikatelům, kteří byli v médiích označováni za blízké nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica. V nedokončeném článku zase psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, které tisk spojoval s mafií, a o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky tehdejšího předsedy vlády.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hnutí pěti hvězd Salvinimu nevěří, už s ním vládnout nechce

18.08.2019 21:13 Rozpad italské vládní koalice, která se k moci dostala po volbách před 14 měsíci, je zřejmě…

Španělé evakuovali kvůli požáru tisíce lidí

18.08.2019 19:16 Aktualizováno Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria…

Evropu zaplavila staronová droga. Je legální, úřadům jde na nervy

18.08.2019 18:45 Aktualizováno Inhaluje se z balónku nebo ze šlehačkové bombičky - díky rychlému opojení je rajský plyn mezi…

Madrid nabídl lodi Open Arms přístav na jihu Španělska

18.08.2019 14:07 Španělská vláda dnes nabídla humanitární lodi Open Arms, která kotví už přes dva týdny u italského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama