Proč zahynulo 157 lidí? Ve Francii začalo vyšetřování pádu etiopského letadla

Ve Francii začalo vyšetřování nedělního pádu letadla Boeing 737 MAX 8 etiopské letecké společnosti, při němž zahynulo všech 157 lidí na palubě. Do země ve čtvrtek dorazily takzvané černé skříňky se záznamy o letu, oznámily dnes na twitteru aerolinky Ethiopian Airlines.

Přidejte svůj názor

Boeing 737 MAX

Letoun havaroval krátce po startu u Addis Abeby. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) již ve středu uvedl, že nehoda etiopského letadla vykazovala určité podobnosti s havárií letounu stejného typu indonéské společnosti Lion Air, při které před půl rokem zemřelo 189 lidí. FAA a další regulátoři po celém světě po havárii v Etiopii preventivně zakázaly těmto letounům létat.

Společnost Ethiopian Airlines chtěla původně skříňky nechat analyzovat v Německu, ale Spolkový úřad pro vyšetřování leteckých nehod (BFU) je odmítl přijmout s tím, že nemá na tento typ letadla potřebné vybavení. Analýzu tedy provede francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA).

Takzvané černé skříňky se podle francouzských vyšetřovatelů jeví nepoškozené s výjimkou menšího poškození hlasového záznamníku, který zachycuje konverzaci pilotů a letových kontrolorů.

Letedla generace MAX jsou poměrně nová a strojů typu Boeing 737 MAX 8 je ve světě podle agentury Reuters v provozu pouze 371. Americký výrobce má ale objednávky na téměř 5000 letadel typu MAX, finanční důsledky nehody mohou proto být značné.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cesta ke zrušení brexitu? Profesorka naznačila další vývoj

21.03.2019 00:01 Tisíc dnů po referendu o brexitu a devět dní před plánovaným vystoupením Británie z EU stále není…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama