Proč zahynulo 157 lidí? Ve Francii začalo vyšetřování pádu etiopského letadla

Ve Francii začalo vyšetřování nedělního pádu letadla Boeing 737 MAX 8 etiopské letecké společnosti, při němž zahynulo všech 157 lidí na palubě. Do země ve čtvrtek dorazily takzvané černé skříňky se záznamy o letu, oznámily dnes na twitteru aerolinky Ethiopian Airlines.

Přidejte svůj názor

Boeing 737 MAX
doporučujeme

Letoun havaroval krátce po startu u Addis Abeby. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) již ve středu uvedl, že nehoda etiopského letadla vykazovala určité podobnosti s havárií letounu stejného typu indonéské společnosti Lion Air, při které před půl rokem zemřelo 189 lidí. FAA a další regulátoři po celém světě po havárii v Etiopii preventivně zakázaly těmto letounům létat.

Společnost Ethiopian Airlines chtěla původně skříňky nechat analyzovat v Německu, ale Spolkový úřad pro vyšetřování leteckých nehod (BFU) je odmítl přijmout s tím, že nemá na tento typ letadla potřebné vybavení. Analýzu tedy provede francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA).

Takzvané černé skříňky se podle francouzských vyšetřovatelů jeví nepoškozené s výjimkou menšího poškození hlasového záznamníku, který zachycuje konverzaci pilotů a letových kontrolorů.

Letedla generace MAX jsou poměrně nová a strojů typu Boeing 737 MAX 8 je ve světě podle agentury Reuters v provozu pouze 371. Americký výrobce má ale objednávky na téměř 5000 letadel typu MAX, finanční důsledky nehody mohou proto být značné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit bude ještě tvrdší, než se myslelo? Británie chystá rázný krok vůči…

19.08.2019 19:52 Aktualizováno Volný pohyb občanů zemí Evropské unie, tak jak funguje dnes, skončí po odchodu Británie z bloku 31…

Putin ve Francii loboval za "normandský formát" jednání o Ukrajině

19.08.2019 19:46 Ruský prezident Vladimir Putin před dnešním setkáním se svým francouzským protějškem Emmanuelem…

Hrozba pro Evropu? Německo poprvé přijalo děti džihádistů IS

19.08.2019 18:21 Aktualizováno Kurdské úřady v Sýrii dnes na hranici s Irákem předaly Německu čtyři děti z rodin bojovníků…

Uprchlíci berou Lampedusu útokem, dopluli na třech člunech

19.08.2019 17:12 Na italský ostrov Lampedusa dorazilo od neděle 110 migrantů, připluli na třech člunech a některým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama