V Paříži protestovaly desítky tisíc lidí kvůli klimatickým změnám

V Paříži dnes desetitisíce lidí demonstrovaly na podporu opatření proti klimatickým změnám. Do poklidného pochodu, který kontrastoval s násilnými protesty hnutí žlutých vest v jiných částech města, se zapojili aktivisté, rodiny, politici i filmové hvězdy, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Paříž, ilustrační foto

Francouzské ministerstvo vnitra odhadlo, že pařížského pochodu se zúčastnilo kolem 36.000 lidí. Podle organizátorů ekologického protestu přesáhla účast v metropoli 100.000 lidí a v celé Franci 350.000 lidí, píše agentura AFP.

Organizátoři ve svém komuniké vyjádřili také nesouhlas s přístupem vlády k sociálním problémům. "Více než 350.000 lidí ve 220 francouzských městech se shromáždilo, aby odsoudilo nečinnost francouzské vlády tváří v tvář klimatické krizi i její cynický přístup ke krizi sociální," píše se v komuniké.

V pátek za zlepšení ochrany klimatu demonstrovali studenti ve více než stovce zemí. V České republice se do těchto protestů v Praze i dalších městech zapojily tisíce studentů.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italská policie zadržela loď se 49 migranty, Salvini poslal nekompromisní…

19.03.2019 21:44 Aktualizováno Italská policie dnes dočasně zabavila na ostrově Lampedusa loď Mare Jonio, již provozuje několik…

Borec je ten, kdo nic neděla a bere za to peníze? Telička se pustil do…

19.03.2019 20:53 Server iROZHLAS.cz přišel se zajímavou statistikou v níž porovnával aktivitu členů Evropského…

Brexit se odkládá, Mayová už připravuje žádost pro Brusel

19.03.2019 19:28 Aktualizováno Ještě dnes nebo ve středu pošle britská vláda předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi dopis,…

Metnar jednal v Rakousku o obranné spolupráci i prodeji letadel

19.03.2019 19:01 O vojenské a průmyslové spolupráci Česka a Rakouska dnes ve Vídni jednali ministři obrany Lubomír…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama