Potopí brexit Mayovou? Corbyn chce vyvolat důležité hlasování

Britská opoziční Labouristická strana bude chtít hlasování o důvěře vládě Theresy Mayové, pokud premiérka neuspěje ani v dalším hlasování parlamentu o její dohodě o odchodu Británie z Evropské unie. Televizní stanici Sky News to dnes řekl vůdce labouristů Jeremy Corbyn. Ministr pro mezinárodní obchod Liam Fox televizi v této souvislosti naznačil, že by kabinet mohl od dalšího hlasování o dohodě ustoupit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jeremy Corbyn
doporučujeme

Očekává se, že ministerská předsedkyně v nadcházejícím týdnu již potřetí předloží poslancům k hlasování svou brexitovou dohodu s Evropskou unií. Členové Dolní sněmovny ji už dvakrát schválit odmítli.

"Měli jsme už jedno hlasování o důvěře," řekl Corbyn televizi Sky News. "Vláda zjevně hodlá přinést své návrhy do parlamentu znovu v nadcházejícím týdnu. Obávám se, že budou opět odmítnuty. Celý ten jejich proces je ztrátou času," dodal.

"Myslím si, že v této chvíli bude na místě navrhnout hlasování o důvěře. V této chvíli bychom měli říci, že musejí být všeobecné volby," zdůraznil Corbyn.

Ministr Fox stanici Sky News v této souvislosti řekl, že by kabinet mohl od třetího hlasování o brexitové dohodě ustoupit. Zda se hlasování uskuteční, podle něj závisí na tom, bude-li se rýsovat většina pro podporu dohody. "Nemá smysl uspořádat hlasování, když nebudeme mít žádnou šanci zvítězit," prohlásil ministr.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zadržovaný íránský tanker vyplul z Gibraltaru, dostal nové jméno

19.08.2019 07:29 Íránský tanker, který byl zadržován na Gibraltaru, opustil v noci na dnešek britské území na jihu…

Není to nejapný vtip. Trump vážně zvažuje koupi Grónska, tvrdí poradce

19.08.2019 07:23 Aktualizováno Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow potvrdil, že administrativa prezidenta Donalda Trumpa…

Výlet v Itálii skončil neštěstím. Turista zanechal mrazivý vzkaz, pak se…

19.08.2019 07:14 Zraněný francouzský turista pohřešovaný deset dní na jihu Itálie je mrtvý. Informovala o tom dnes…

Hnutí pěti hvězd Salvinimu nevěří, už s ním vládnout nechce

18.08.2019 21:13 Rozpad italské vládní koalice, která se k moci dostala po volbách před 14 měsíci, je zřejmě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama