Protestů žlutých vest se v sobotu zúčastnilo 32 tisíc lidí

Sobotních protivládních protestů takzvaných žlutých vest se zúčastnilo přes 32.000 lidí, informovalo francouzské ministerstvo vnitra. Belgická televize BFM TV s odvoláním na prokuraturu dnes uvedla, že pořádkové síly zadržely 237 osob. Někteří ze zadržených byli v noci na dnešek propuštěni. Ve vazbě zůstává kolem 200 lidí, mezi nimiž je 15 nezletilých.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Osmnáctý protest žlutých vest doprovázely ve francouzské metropoli střety s pořádkovými silami, rabování obchodů a restaurací na bulváru Champs-Élysées. Protestující tam podpálili banku, popelem lehly i dva novinové stánky.

Požár pobočky Banque Tarneaud se rozšířil do obytných pater nad bankou. Celkem při něm bylo lehce zraněno 11 osob. Dvě z nich, matku s dítětem, museli z budovy vynést hasiči. Protestující na Champs-Élysées a v okolí dál zapalovali motocykly, skútry, policejní i luxusní auta. Podle policejní prefektury bylo zraněno 17 policistů a 42 příslušníků žlutých vest.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner v sobotu konstatoval, že mezi manifestanty v Paříži se vmísilo "přes 1500 krajně agresivních jedinců, kteří přišli jen rozbíjet a útočit".

V dalších francouzských městech, například v Lille, Marseille a Toulouse, se 18. protestní sobota žlutých vest obešla téměř bez incidentů. Hnutí žlutých vest nesouhlasí zejména s hospodářskou politickou současné vlády.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Francie srazí Británii na kolena. Odklad brexitu vetuje

20.03.2019 18:45 Aktualizováno Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu,…

Brexit tříští Británii. Lidé se ostře dohadují hádají v parlamentu i před…

20.03.2019 18:32 Těžko najít v Londýně místo, které by lépe ukazovalo rozdělenost britské společnosti, než…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 17:43 V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama