Spiknutí proti Mayové? Ministr Hammond odmítl spekulace: Výměna hráčů není vhodná

Britský ministr financí Philip Hammond v dnešním pořadu televize Sky News odmítl spekulace listu The Sunday Times o údajném spiknutí uvnitř vlády s cílem nahradit Mayovou jiným členem kabinetu a zdůraznil, že Británie musí raději najít způsob, jak spořádaně opustit Evropskou unii, než aby se snažila sesadit premiérku. Hammond zároveň poznamenal, že by si vyhlášení druhého referenda o brexitu zasloužilo zvážení. Zda by návrh prošel parlamentem, ale podle ministra financí jisté není.

Přidejte svůj názor

Hammond, Philip (šéf britské diplomacie)
doporučujeme

"Změna předsedy vlády by nám nepomohla," řekl s tím, že není vhodná chvíle hovořit o "výměně hráčů". Zároveň varoval, že odchod Británie bez dohody s Evropskou unií by byl pro ekonomiku katastrofální.

Ale dohodu o brexitu, kterou premiérka vyjednala s unií, parlament již dvakrát nepřijal.

"Jsem realistický a (uvědomuji si), že možná nebudeme schopni získat většinu pro premiérčinu dohodu. Pokud tak tomu je, pak se parlament bude muset rozhodnout nejen o tom, proti čemu je, ale i o tom, pro co je," řekl Hammond.

Ale dohodu o brexitu, kterou premiérka vyjednala s unií, parlament již dvakrát nepřijal.

Připustil, že si není jist, zda by se v parlamentu našla většina pro schválení druhého referenda o brexitu, ale byl by to logický návrh. "Je to koherentní návrh a zasloužil by si zvážení," řekl.

"Je jasné, že sněmovna bude mít v příštích dnech příležitost, aby - pokud neschválí premiérčinu dohodu - se pokusila dát dohromady většinu pro jiný návrh, který by mohl pokročit," řekl Hammond.

Premiérka Mayová získala ve čtvrtek v Bruselu na summitu EU odklad brexitu přinejmenším do 12. dubna, není však jisté, zda v příštích dnech přesvědčí poslance k podpoře hotové dohody s EU, kterou předtím už dvakrát odmítli. V opačném případě hrozí Británii neřízený brexit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet mrtvých po výbuchu v Prešově klesl z osmi na sedm

08.12.2019 17:18 Aktualizováno Slovenským záchranářům se dnes nepodařilo najít nezvěstnou osobu v troskách vrchní části…

Slovenská policie obvinila po explozi v Prešově tři lidi

08.12.2019 16:31 Slovenská policie obvinila tři osoby v souvislosti s páteční explozí plynu v obytném dome na…

Uprchlíci nebo klimatické změny: Co je pro Evropu větší pohroma?

08.12.2019 11:32 V Maďarsku a jinde v Evropě aktivisté požadují opatření proti změně klimatu, ale politici tvrdí, že…

Pracovníci české ambasády v Berlíně mají zdravotní problémy. Viní azbest

08.12.2019 11:01 Část zaměstnanců českého velvyslanectví v Berlíně si stěžuje na zdravotní problémy, které přisuzují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama