Německem otřásla série brutálních loupeží: Po útoku migranta (17) zemřela seniorka

Německem otřásla velmi brutální série krádeží. Osmaosmdesátiletá Němka zemřela v důsledku zranění, které utrpěla při útoku, ze kterého policie podezřívá sedmnáctiletého čečenského migranta.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Německá policie
doporučujeme

Policie ve městě Schkeuditz v Sasku dopadla mladistvého migranta z Čečenska, kterého viní ze série útoků a přepadení celkem devět seniorů. Jednou z jeho obětí měla být i osmaosmdesátiletá důchodkyně Ilse K.

K tomuto útoku došlo 23. února, seniorka o čtyři dny později zemřela kvůli velmi vážnému zranění ramene, informuje německý deník Bild. Útok vyvolal velkou pozornost, po smrti Ilse K. se na místě činu objevily květiny a svíčky.

K tomuto incidentu došlo jen asi měsíc po velmi podobném útoku. Dne 31. ledna sedmnáctiletý Čečenec podle policie napadl šestaosmdesátiletou důchodkyni, které vytrhl kabelku. Žena upadla a také se vážně zranila.

Policie incidenty vyšetřovala a 14. března vydala zatykač na mladistvého migranta. Mladík totiž udělal chybu, když jednu z ukradených peněženek odhodil, přestože na ní zanechal otisky prstů. ¨Ty byly později použity k jeho identifikaci.

Když policie prohledala jeho byt, odhalila další důkazy, které ho spojily s celkem devíti trestnými činy, k nimž došlo mezi prosincem loňského roku a únorem 2019. Cílem byli vždy senioři, kteří se nemohli bránit.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko má kvůli revizi dat 283 dalších úmrtí s covidem-19

26.05.2020 21:58 Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo dalších 283 úmrtí s covidem-19, tedy podstatně…

Německo chce k 15. červnu zrušit výstrahu pro cesty do 31 zemí

26.05.2020 21:47 Aktualizováno Německo chce k 15. červnu zrušit varování pro turisty před cestami do 31 evropských zemí, včetně…

Slovensko komplikuje otevření hranic. Od Čechů chce prokázání

26.05.2020 20:46 Obyvatelé Česka a Maďarska, kteří od středy využijí volnějších pravidel cestování na Slovensko,…

Macron dá osm mililard eur na záchranu autoprůmyslu

26.05.2020 20:41 Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil balíček v hodnotě více než osmi miliard eur (216…

Související:

Právě se děje

Další zprávy