Na Korsice řádí teroristé. Před Macronovou návštěvou našli dvě bomby

Krátce před návštěvou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na Korsice objevili dnes před úřadem ve městě Bastia dvě výbušná zařízení. Pařížské státní zastupitelství už začalo případ vyšetřovat jako terorismus, informovala agentura AFP.

Korsika
doporučujeme

Výbušná zařízení se našla před dvěma různými budovami finanční správy v přístavním městě Bastia na severovýchodě Korsiky. Ani jedna z bomb, které byly sestaveny podobným způsobem, nevybuchla. Pařížská prokuratura se případem zabývá kvůli podezření z terorismu.

Francouzský ministr pro rozpočet Gérald Darmanin pokus o bombové útoky na sídla finanční správy ostře odsoudil. "Útok na berní úřad je útokem na republiku," uvedl na twitteru.

Za tři dny by měl francouzský ostrov ve Středozemním moři navštívit prezident Macron, který se tu má zúčastnit debaty s občany.

Agentura AFP připomněla, že v uplynulých týdnech byly hlášeny desítky vandalských útoků na budovy finanční správy po celé Francii. V polovině února vybuchla podomácku vyrobená bomba před berním úřadem v jihofrancouzském městě Villeneuve-les-Avignon. K většině útoků se přihlásily skupiny, které se udávaly, že jsou součástí hnutí takzvaných žlutých vest. Jeho příznivci už od poloviny listopadu protestují proti prezidentovi Macronovi a francouzské vládě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama