Strach na severu Londýna: Během čtyř dnů pobodáno již pět lidí

Na severu Londýna během uplynulých čtyř dnů pobodali již pět lidí. Policie dnes informovala, že po sérii čtyř útoků z víkendu, vyšetřuje další případ pobodání člověka na ulici. V souvislosti s činy zadrželi policisté dvě osoby. Nárůstem počtu útoků nožem se zabývala v pondělí i britská vláda.

Policie Velké Británie
doporučujeme

O víkendu pobodal v severolondýnské části Edmonton kdosi zezadu tři muže a ženu. Využil zřejmě toho, že zrovna šli po ulici sami. Vyšetřovatelé se domnívají, že nešlo o teroristický útok.

V pátém případě, o kterém britská policie informovala dnes, našli lidé dnes brzy ráno pobodaného muže starého kolem 30 let na chodníku rovněž v části Edmonton. Nyní je oběť útoku v kritickém stavu v nemocnici.

Policie se zabývá i možností, že dnešní útok nožem souvisí s těmi z víkendu, informovala agentura Reuters. "Je mi jasné, že události z víkendu vyvolaly mezi lidmi velké obavy a že tento incident způsobí další poplach," řekl dnes vyšetřovatel Luke Marks.

Premiérka Theresa Mayová se v pondělí zúčastnila zvláštní schůzky, na které se debatovalo o boji proti nárůstu počtu útoků nožem v Británii. Předsedkyně vlády varovala, že problém nelze vyřešit zpřísněním postihů. Vyžaduje podle ní totiž mnohem širší přístup. Komise složená ze stovky odborníků by měla nyní na její přání vypracovat účinnou strategii.

V roce 2018 ubodali v Anglii a Walesu 285 lidí, což je nejvíce za posledních více než 70 let. Letos v celé Británii po útoku nožem zemřelo již 48 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama