Převýchova gayů? Španělské biskupství nabízelo kurzy, je z toho skandál

Vedení madridského regionu prověří, zda biskupství ve městě Alcalá de Henares nabízelo "léčbu" homosexuality. Vláda autonomního madridského regionu dostala dvě stížnosti, které reagovaly na reportáž serveru eldiario.es z počátku týdne. Biskupství, v jehož čele stojí Juan Antonio Reig proslulý kritikou homosexuality či antikoncepce, zprávu o léčbě homosexuality označilo za nepravdivou.

homosexualita, ilustrační foto
doporučujeme

Místopředseda madridské regionální vlády Pedro Rollán tento týden oznámil, že stížnosti na biskupství prověří odborníci, ne politici. Připomněl také, že v madridském regionu platí zákon proti diskriminaci osob s menšinovou sexuální orientací, který podobné terapie "převýchovy" homosexuálů zakazuje. Za porušení zákona hrozí pokuty až 45.000 eur (asi 1,17 milionu Kč).

O "ilegálních kurzech" ve středisku pro rodinu Regina Familiae, které patří pod diecézi Alcalá de Henares, informoval v pondělí server eldiario.es. Odvolával se přitom na osobní zkušenost novináře, který takový kurz v březnu navštívil a tvrdil, že nechce být homosexuál.

Biskupství v Alcalá de Henares vede Juan Antonio Reig, který se v minulosti podle španělských médii opakovaně vyjadřoval kriticky na adresu homosexuálů a který rázně vystupuje i proti interrupcím a antikoncepci.

Podle deníku 20 minutos biskup Reig například v roce 2012 uvedl, že mnohé případy osob, které cítí náklonnost ke stejnému pohlaví, "se mohou vyřešit pozitivní, náležitou terapií".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé zemětřesení v Turecku a Řecku: Mrtvých přibývá, tsunami odnášela…

31.10.2020 13:38 Aktualizováno Už 28 mrtvých a více než 800 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Při testování Slováků osobně pomáhá ministr zdravotnictví, drive-in se…

31.10.2020 13:31 Odběrová místa na řece, v autobusech, na jevišti divadla či ve velkých stanech. Slováci se v rámci…

Řecko kvůli sílící epidemii ohlásilo nové restrikce, bude i noční zákaz…

31.10.2020 12:21 Řecko rozšíří noční zákaz vycházení a na měsíc v nejhustěji obydlených částech země uzavře bary a…

Polsko má téměř 22 tisíc nových případů koronaviru, v zemi pokračují…

31.10.2020 12:01 Polsko pátý den v řadě zaznamenalo rekordní přírůstky nových případů koronaviru, dnes oznámilo 21…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama