V Německu dopadli nebezpečného extremistu. Hrozil politikům, osobnostem i letištím

Německá policie vypátrala muže, který je podezřelý, že politikům, známým osobnostem, úřadům nebo letištím po celé zemi posílal výhružné e-maily, v nichž často za použití slovníku pravicových extremistů hrozil bombovým útokem. Berlínská policie o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

V bytě podezřelého v severoněmeckém Šlesvicku-Holštýnsku policisté ve čtvrtek odpoledne zajistili materiál, z něhož by podle nich mělo být možné zjistit, jestli muž skutečně stojí za více než 200 výhružných e-mailů.

Zprávy byly podle dřívějších informací odesílané z takzvaného darknetu, což je obtížně přístupná, anonymní část internetu. Dotčeným přicházely od odesílatelů, kteří se nazývali třeba "Nacionálněsocialistická ofenzíva", "Wehrmacht" nebo "NSU 2.0" v narážce na neonacistickou teroristickou skupinu Národněsocialistické podzemí (NSU), která v letech 2000 až 2007 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu a jednu německou policistku.

I když byly e-maily posílány z různých adres, vykazovaly podle vyšetřovatelů podobnosti, pokud jde o slovní zásobu nebo způsob oslovení adresátů. Že za sérií výhrůžek může být jeden pachatel nebo jedna skupina, naznačovala i zpráva, kterou dostala poslankyně Levice Martina Rennerová. Odesílatel s názvem Nacionálněsocialistická ofenzíva v ní tvrdil, že podobných výhrůžek rozeslal již celou řadu.

Výhrůžky v minulosti přišly také Ústřední židovské radě, několika soudům, letišti v Hamburku nebo známé zpěvačce Helene Fischerové, která se po loňských výtržnostech v Chemnitzu veřejně postavila proti xenofobii.

Ve zprávě určené poslankyni Rennerové také stálo, že do budoucna nezůstane jen u hrozeb. Odesílatel se podle e-mailu chystal rozesílat bomby v dopisech a "popravovat lidi na ulici". Tvrdil, že má útočné zbraně a biologické bojové látky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron chce reset vztahů s Británií, ale i dodržení dohody o brexitu

12.06.2021 13:33 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes nabídl britskému ministerskému předsedovi Borisi…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Cestování na Slovensko? Od 14. června bude stačit i test provedený v ČR…

11.06.2021 23:29 Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky do 14.6.2021 (6:00 hodin) je povinná…

Švédsko varuje před "temnými mraky" koronaviru, takzvanou variantou delta

11.06.2021 21:56 Aktualizováno Švédský úřad veřejného zdraví dnes varoval před znepokojivými místními ohnisky koronavirové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama