Brit byl 25 let závislý na kokainu. Zveřejnil fotku, která ukazuje, co to s ním udělalo

Drogy jsou jednou z nejhorších věcí, s jakou lidé mohou přijít do styku. Nejen, že se na nich velmi rychle tvoří závislost a ovlivňují psychiku člověka, devastují ho ale i po fyzické stránce. Na to se nyní netradičně pokouší poukázat Brit Ian Higginson, který varuje před podobným osudem, jaký potkal jeho.

Ian Higginson
doporučujeme

Ian Higginson je čtyřiačtyřicetiletý narkoman původem z britského města Wythenshawe. Pracuje v leteckém průmyslu, 25 let byl ale závislý na kokainu. A to tak silně, že za něj měsíčně utratil zhruba 40 tisíc korun.

Droga mu doslova zničila zdraví. Nejvíce to odnesl jeho nos, který vlivem drogového náporu doslova vybouchl. Ian to napsal na sociální síť s tím, že mu z něj odletěly kusy masa.

Právě tímto způsobem se rozhodl bojovat proti závislosti na drogách, která je v Británii podle nedávno zveřejněných statistik rekordní. Britové jsou největšími spotřebiteli kokainu v Evropě, podle Iana ale drogy nic dobrého nepřináší.

"Kokain mi nepřinesl vůbec nic dobrého," uvedl bývalý narkoman s tím, že jediná dobrá věc je s drogami přestat. To ale ocení pouze lidé, kteří skutečně přestanou, a střízlivým pohledem se podívají na svůj zdravotní stav.

S následky užívání drog se ale nepotýkal pouze po stránce fyzické a zdravotní. "Zničilo mi to všechny vztahy, které jsem kdy měl, protože jsem vždy dal přednost kokainu před nimi. Nemohl jsem se ani postarat sám o sebe, protože mě to vždycky semlelo, byl jsem úplný otrok," dodal.

Nyní nabádá veřejnost, aby šířili tuto osvětu dále a sám si přeje, aby mohl někomu pomoci změnit život k lepšímu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama