"Upálit všechny cigány. Oběsit a stáhnout z kůže." Slovenskem otřásá nenávistný komentář o Romech

Slovenskem otřásá případ nenávistného komentáře, který se týká upalování a vraždění Romů. I když se pisatel později za svoje slova omluvil, z příspěvku se stal virál a už se jím zabývá i slovenská policie.

Přidejte svůj názor 140 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Problematický příspěvek se týká Romů. „Upálit všechny cigány. Ženy oběsit a stáhnout z kůže, děti se na to nechat dívat a potom utopit. Jejich pozůstatky roztrhat na kousky a nechat shnít na slunci a potom je pohodit u lesa, ať se zvěř nažere. Toto je moje řešení romské problematiky a ne dávky a byty!“ napsal Marian Z. v příspěvku, který pobouřil celou zem.

Po lavině kritiky se muži zřejmě vše rozleželo v hlavě a tak svoje slova vzal zpět. „Touto cestou bych se chtěl omluvit za můj velmi nemístný komentář. Nejsem zlý člověk a mrzí mě toto nedopatření. Lituju toho z celé duše a doufám, že mi bude odpuštěno. Ještě jednou se omlouvám,“ napsal ve chvíli, kdy se jeho slova jako lavina šířila prostřednictvím sociálních sítí.

Lidé začali příspěvek hromadně nahlašovat, řada z uživatelů jej dokonce poslal policii. „Můžeme potvrdit, že tento komentář, který jste nám masově posílali, se zabývá Národní kriminální agentura,“ uvedla na facebooku Policie Slovenské republiky.

Podle slovenského serveru O mediách si pisatel po zveřejnění komentáře nejprve odstranil tvář z profilové fotky, teď už je nedostupný celý profil.

Nenávistné komentáře v minulosti prověřovala i česká policie. Šlo například o případ fotky prvňáčků ze základní školy v Teplicích. Poté se fotka, na které byly převážně romské, vietnamské a arabské děti, objevila i na sociálních sítích, někteří lidé začali školáky označovat například za malé sebevražedné atentátníky. Další v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, navrhovali posílat děti do plynu.

V současné době policie také prověřuje komentáře týkající se útoku na mešity v novozélandském městě Christchurch a prověřuje, zda se někteří Češi především na internetu a sociálních sítích nedopustili schvalování tohoto trestného činu.

Loading...
Vstupte do diskuze (140)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz plastů a dětské práce. Weber se chce stát předsedou Evropské komise,…

22.04.2019 18:16 Německý politik, současný předseda nejvlivnější frakce v Evropském parlamentu a zároveň kandidát…

Mladá aktivistka Greta Thunbergová varuje: Lidstvo způsobí řetězovou…

22.04.2019 15:33 Na začátku uplynulého týdne vystoupila mladá švédská aktivistka Greta Thunberg v Evropském…

Zelenskyj dostává gratulace, Západ mu slibuje podporu. Rusko skřípe zuby

22.04.2019 14:53 Aktualizováno Volodymyrovi Zelenskému k vítězství v nedělních prezidentských volbách na Ukrajině gratulovala řada…

Sánchez opět premiérem? Španělští socialisté nadále posilují, ukázal…

22.04.2019 07:14 Španělští socialisté nadále posilují a podle aktuálního průzkumu, který zveřejnil list ABC, by v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama