"Upálit všechny cigány. Oběsit a stáhnout z kůže." Slovenskem otřásá nenávistný komentář o Romech

Slovenskem otřásá případ nenávistného komentáře, který se týká upalování a vraždění Romů. I když se pisatel později za svoje slova omluvil, z příspěvku se stal virál a už se jím zabývá i slovenská policie.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Problematický příspěvek se týká Romů. „Upálit všechny cigány. Ženy oběsit a stáhnout z kůže, děti se na to nechat dívat a potom utopit. Jejich pozůstatky roztrhat na kousky a nechat shnít na slunci a potom je pohodit u lesa, ať se zvěř nažere. Toto je moje řešení romské problematiky a ne dávky a byty!“ napsal Marian Z. v příspěvku, který pobouřil celou zem.

Po lavině kritiky se muži zřejmě vše rozleželo v hlavě a tak svoje slova vzal zpět. „Touto cestou bych se chtěl omluvit za můj velmi nemístný komentář. Nejsem zlý člověk a mrzí mě toto nedopatření. Lituju toho z celé duše a doufám, že mi bude odpuštěno. Ještě jednou se omlouvám,“ napsal ve chvíli, kdy se jeho slova jako lavina šířila prostřednictvím sociálních sítí.

Lidé začali příspěvek hromadně nahlašovat, řada z uživatelů jej dokonce poslal policii. „Můžeme potvrdit, že tento komentář, který jste nám masově posílali, se zabývá Národní kriminální agentura,“ uvedla na facebooku Policie Slovenské republiky.

Podle slovenského serveru O mediách si pisatel po zveřejnění komentáře nejprve odstranil tvář z profilové fotky, teď už je nedostupný celý profil.

Nenávistné komentáře v minulosti prověřovala i česká policie. Šlo například o případ fotky prvňáčků ze základní školy v Teplicích. Poté se fotka, na které byly převážně romské, vietnamské a arabské děti, objevila i na sociálních sítích, někteří lidé začali školáky označovat například za malé sebevražedné atentátníky. Další v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, navrhovali posílat děti do plynu.

V současné době policie také prověřuje komentáře týkající se útoku na mešity v novozélandském městě Christchurch a prověřuje, zda se někteří Češi především na internetu a sociálních sítích nedopustili schvalování tohoto trestného činu.

Loading...
Vstupte do diskuze (147)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lagardeová v čle ECB? Euroskeptici v europarlamentu mají výhrady

17.09.2019 12:38 Zatímco europoslanci z řad lidovců, liberálů či sociálních demokratů kandidaturu Christine…

Slovensko schválilo kontroverzní novelu tiskového zákona

17.09.2019 12:28 Slovenští politici, vysocí státní úředníci a další představitelé veřejných institucí opět získají…

Uprchlíci lžou o svém věku? Z Německa přišla alarmující čísla

17.09.2019 11:36 Asi 40 procent uprchlíků prověřovaných v Německu při azylovém řízení udalo v žádosti chybný věk a…

Francouzská policie evakuuje 1000 migrantů z tělocvičny na severu země

17.09.2019 11:17 Francouzská policie evakuuje asi 1000 migrantů z tělocvičny a stanů postavených v její blízkosti ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama