Kréta bojuje se záplavami. Letos už potřetí

Řecký ostrov Krétu sužují letos již potřetí záplavy. Silné deště přes víkend proměnily ulice v několika městech v divoké řeky, podle serveru Neakriti.gr byly zaplaveny ulice, domy a obchody na jihu a východě ostrova. Na některých místech byl v neděli vyhlášen nouzový stav.

Přidejte svůj názor

Povodně
doporučujeme

Podle předpovědí mají deště v týdnu pokračovat, přičemž nejsilnější by měly být na jihu Řecka. Místní úřady proto vyzývají k opatrnosti a doporučují všem v postižených oblastech raději necestovat.

Server keeptalkinggreece.com uvedl, že na Krétě se obávají o osud starého mostu ve městě Ierapetra, který byl poničen při záplavách před dvěma lety a jehož stabilita je současnými povodněmi již silně narušena. Pokud by most spadnul, šlo by už o třetí most, který na Krétě tento rok podlehl záplavám.

Špatné počasí vyvolalo problémy i na jiných místech Řecka, voda způsobila škody na Peloponéském poloostrově. Přerušeny byly dodávky eletktřiny v kraji Attika, ve kterém se nachází hlavní město Atény.

Podle serveru greekreporter.com došlo na mnoha místech k sesuvům půdy, které poškodily dopravní infrastrukturu, skleníky a ornou půdu. Farmáři se proto obávají o svou úrodu i domovy, pokud budou silné deště pokračovat.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko chce být mezi státy, které nejlépe zvládly COVID-19. Opatření…

31.03.2020 12:28 Slovensko očekává, že díky zavedení přísných omezení se zařadí mezi pětici států, kterým se nejlépe…

Obětí koronaviru může být samotná EU, bojí se analytička a bývalý diplomat

31.03.2020 12:00 NÁZOR - Francouzský prezident Emmanuel Macron, který se pasoval do role hlavního protagonisty…

Itálie v ekonomicko-sociální krizi. Z opatření proti koronaviru vytěží…

31.03.2020 11:55 Omezení volného pohybu lidí, které italská vláda přijala kvůli šíření koronaviru a kvůli nimiž…

Německo za den zaznamenalo 128 úmrtí na COVID-19, město Jena nařizuje…

31.03.2020 11:12 Aktualizováno Německo za 24 hodin zaznamenalo zatím nejvíc úmrtí nakažených koronavirem - 128. Celkem je podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama