Rozsáhlá razie v Německu: Policie zakročila proti podporovatelům Hamásu

Německá policie dnes ráno provedla v několika spolkových zemích razii proti skupinám, které podezřívá z propagandy a financování palestinského radikálního hnutí Hamás. V celkem devíti německých zemích prohledali policisté na 90 objektů, uvedla agentura DPA, která se odvolává na německé ministerstvo vnitra. Hamás ovládá palestinské Pásmo Gazy a vede ozbrojený konflikt s Izraelem. Evropská unie, Spojené státy a Izrael považují Hamás za teroristickou organizaci.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hlavním cílem razie byly podle ministerstva vnitra objekty dvou organizací, které údajně posílají finance Hamásu. Organizace WorldWide Resistance-Help a Ansaar International na svých stránkách podle agentury Reuters uvádějí, že shromažďují humanitární pomoc pro Gazu, Somálsko, Sýrii a další země.

WWR-Help má sídlo ve městě Neuss, Ansaar International pak v Düsseldorfu. Obě města jsou v Severním Porýní-Vestfálsku. Razie se ale uskutečnila i v dalších spolkových zemích, například v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Hesensku, Dolním Sasku a také v Berlíně.

"Kdokoli podporuje Hamás, i pod rouškou humanitární pomoci, porušuje základní hodnoty naší ústavy a diskredituje tím humanitární organizace," uvedl v prohlášení německý ministr vnitra Horst Seehofer. Ministerstvo rovněž uvedlo, že obě organizace dělaly pro Hamás kampaň.

Pásmo Gazy, kde žije asi 1,8 milionu lidí, se potýká už několik let s ekonomickou a humanitární krizí. V oblasti je i nedostatek pitné vody a elektřina funguje pouze několik hodin denně. Krize je důsledkem konfliktu Hamásu s Izraelem a blokády Pásma Gazy, kterou Izrael a Egypt zavedly v roce 2007, když region ovládl Hamás.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama