Co se dělo po pádu Boeingu 737? Slovenský poslanec, který přišel o celou rodinu, promluvil

Během nehody Boeingu 737 v africké Addis Abebě byla na palubě i rodina slovenského politika a poslance Národní rady Antona Hrnka. Na sociálních sítích politik popsal, jak nehoda změnila jeho život.

Anton Hrnko
doporučujeme

Pád letadla v němž byli i slovenští občané šokoval svět. Na palubě se nacházela i celá rodina slovenského poslance Antona Hrnka. Během nehody zemřela jeho žena, syn i dcera, o čemž Hrnko vzápětí informoval na sociálních sítích.

Více než měsíc od tragické události se k ni na svém facebookovém profilu poslanec vrátil.

"Již jednou jsem uvedl, že to co se stalo mě, bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Stále více se však přesvědčuji o tom, že mít odlišný politický názor je důvodem šířit nenávist až za hrob," uvedl Hrnko s čím se aktuálně potýká.

Vzhledem ke svému působení ve slovenském parlamentu obdržel Hrnko řadu kondolenci spojených s výkonem své funkce. "Jelikož jsem byl poměrně aktivní na mezinárodním poli v zastupování slovenského parlamentu, dostal jsem stovky kondolencí od mých zahraničních partnerů. Jsem jim za to vděčný, i když jsem se po této tragédii zřekl veškerých parlamentních aktivit, při nichž je potřeba cestovat. Mám k tomu silný důvod, ale ten je podstatný jen pro mě," popsal poslanec, jak událost ovlivnila jeho pracovní život.

Spoustu kondolencí dostal i přímo ze Slovenska. Bohužel se však na internetu setkal i s komentáři, jejichž obsah raději Hrnko ani nereprodukuje. Jejím autorům by nepřál nic zlého, naopak jen to nejlepší. Nicméně přiznává, že tyto útoky se ho dotkly.

Příspěvek uzavřel svým životním motem, které se naučil na hodinách latiny během středoškolského studia. "Salus populi suprema lex." Konstatování by se dalo přeložit jako "Bezpečnost lidí je tím nejvyšším zákonem". Latinský citátem poslanec charakterizoval své politické působení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Raab kritizoval EU za přístup k severoirskému protokolu

13.06.2021 13:12 Aktualizováno Britský ministr zahraničí Dominic Raab obvil Evropskou unii z "nevyrovnaného" přístupu k debatě o…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

NATO chce na summitu stvrdit vazby USA s Evropou a připravit se na nové…

13.06.2021 10:15 Příležitostí stvrdit návrat k pevnějším vazbám mezi Spojenými státy a Evropou bude pro lídry zemí…

Slovenský nejvyšší soud bude v úterý rozhodovat v případu vraždy Kuciaka

13.06.2021 10:05 Slovenský nejvyšší soud bude v úterý rozhodovat o trojici obžalovaných v případu vraždy novináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama