Německá policie provedla razie proti extremistům, prohledala i objekty islamistické sítě

Policie dnes provedla ve čtyřech východoněmeckých zemích razie zaměřené proti pravicovým extremistům. Těžiště akce bylo v druhém největším městě Braniborska Chotěbuzi (Cottbus), informovala agentura DPA.

Německá policie
doporučujeme

Policie se dnešní velkou razií pokusila rozbít sítě pravicových extremistů. V Braniborsku, Berlíně, Meklenbursku-Předním Pomořansku a Sasku bylo prohledáno dohromady více než 30 objektů, včetně bytů, firemních prostor a kanceláří. Akce byla zaměřena na scénu fotbalových chuligánů a bojových sportů.

Úřady mají podezření na vytvoření zločinného sdružení a v hledáčku mají 20 osob. Za baštu pravicového extremismu v Braniborsku je považována Chotěbuz a okolí, kde žije podle úřadů kolem 400 přívrženců krajní pravice.

Policie dnes také prohledala na 90 objektů islamistické sítě v devíti spolkových zemích. Na raziích se podle agentury DPA podílelo 800 policistů a těžiště akce bylo ve spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko a Bavorsko. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů.

Německé ministerstvo vnitra dnes sdělilo, že razie se uskutečnily v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Berlíně, Hamburku, Hesensku, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku, Porýní-Falci a Šlesvicku-Holštýnsku. Prohledány byly prostory spolků, soukromé byty i obchody. Zadržen nikdo nebyl.

Podle bezpečnostních kruhů jen v Severním Porýní-Vestfálsku podezřelé spolky v posledních letech přijaly více než 12 milionů eur (přes 307 milionů korun).

Na špici sítě jsou podle ministerstva vnitra spolky World-Wide-Resistance-Help se sídlem v porýnském městě Neuss a Ansaar International se sídlem v Düsseldorfu. Mezi členy obou organizací existují částečně blízké příbuzenské vztahy.

Úřady na základě dosavadního stavu vyšetřování předpokládají, že organizace lze přiřadit k extremistickému prostředí. Úřady identifikovaly jádrovou skupinu 15 aktivistů, kteří jsou podezřelí z finanční a propagandistické podpory radikálního palestinského hnutí Hamás. Evropská unie, USA a Izrael přitom islamistické hnutí, které ovládá Pásmo Gazy, považují za teroristickou organizaci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři NATO vyjádřili solidaritu Česku kvůli ruským nepřátelským akcím

14.06.2021 17:38 Lídři zemí Severoatlantické aliance dnes vyjádřili solidaritu Česku a dalším zemím dotčeným…

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama