Útok na polské faře si vyžádal jednoho mrtvého

Útočník v jedné z farností v polském hlavním městě dnes zabil staršího muže, kterému se snažil pomoci kněz; ten vyvázl se zraněním. Útočníka zadržela policie, uvedla televize TVN 24 na svém webu. Server Onet situoval útok přímo do kostela, televize na faru.

Polská policie
doporučujeme

Podle stanice útočník napadl asi šedesátiletého muže. "Napadenému chtěl pomoci kněz, ale byl také napaden," řekl stanici policejní mluvčí Sylwester Marczak. "Kněz byl zraněn, druhý muž nežije," dodal.

Policejní hlídka dorazila na místo asi po třech minutách. "Policisté zneškodnili útočníka, který následně upadl do bezvědomí a bylo nutné jej oživovat. Momentálně je v nemocnici pod dohledem policie," řekl mluvčí.

Napadený muž byl rovněž převezen do nemocnice, ale nepodařilo se jej zachránit. Kněz podle Onetu neutrpěl vážnější zranění. Útočníka média popisují jako třicátníka či čtyřicátníka, policejní mluvčí se však zdržel dalších podrobností.

Policie podle listu Gazeta Wyborcza ani neupřesnila "nebezpečný nástroj", který útočník použil. Agentura Reuters tvrdí, že napadený muž podlehl bodným zraněním.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama