Anabáze lodi Alan Kurdi skončila: Uprchlíky si rozdělí Francie a další země EU

Francie je připravena přijmout 20 z více než 60 migrantů, které na začátku dubna zachránila loď u libyjského pobřeží. Dalších 22 zachráněných může putovat do Německa. Informovali o tom dnes zástupci resortů vnitra obou zemí. Plavidlo německé neziskové organizace Sea-Eye čeká už více než týden u Malty na povolení zakotvit, k rychlému řešení patové situace vyzvaly evropské země i mezinárodní organizace včetně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Dětského fondu OSN (UNICEF).

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Na palubě lodi Alan Kurdi se momentálně nachází 62 zachráněných migrantů včetně žen a dětí a 17 členů posádky. Zakotvit ve svých přístavech plavidlu nejprve zakázala Itálie, poté i Malta. Podle italského ministra vnitra Mattea Salviniho by se mělo o zachráněné lidi postarat Německo, neboť loď pluje pod jeho vlajkou.

"Francie bude stejně jako Německo a několik dalších evropských partnerů solidární a přijme uprchlíky přítomné na palubě lodi Alan Kurdi, aby jim umožnila přistát ve Vallettě," uvedl dnes na twitteru francouzský ministr vnitra Christophe Castaner. Už ve čtvrtek mluvčí Evropské komise (EK) uvedl, že se ozvalo několik států, které jsou ochotny se části migrantů ujmout.

Německé ministerstvo vnitra dnes uvedlo, že Německo může z lodi Alan Kurdi přijmout až 22 migrantů, napsal na svém webu týdeník Focus.

Už ráno zástupci organizace Sea-Eye na twitteru vyzvali maltského premiéra Josepha Muscata, aby lodi neprodleně otevřel přístav. Podle nich je situace na palubě kritická.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný Youtuber roztrhal německou CDU na cáry. Strana neví, co teď

25.05.2019 08:56 Křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové mají před nedělními volbami do Evropského…

Eurovolby 2019 v zahraničí: V Irsku překvapila Strana zelených

25.05.2019 04:43 Překvapením voleb do Evropského parlamentu v Irsku by mohla být Strana zelených se ziskem až tří ze…

Neuvěřitelné. Merkelová dostala pochvalu za to, že přijala uprchlíky. Z…

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Předseda evropské komise Jean Claude Juncker je přesvědčen, že kontroverzní rozhodnutí německé…

Teroristický útok ve Francii: Výbuch bomby zranil osm lidí

24.05.2019 21:22 Aktualizováno V centru francouzského města Lyon dnes explodoval podezřelý balíček. Při explozi bylo zraněno…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama