Útok na velvyslankyni: V Londýně se střílelo u ukrajinské ambasády

V západní části Londýna neznámý muž opakovaně vrážel do oficiálního vozu ukrajinského velvyslance ve Velké Británii. Policie byla donucena na útočníka vystřelit, uvádí zpravodajská stanice Sky News.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Policie Velké Británie
doporučujeme

Událost se stala v areálu Holland Park. Podle velvyslanectví byli britští policisté v sobotu ráno zavoláni, aby zabránili cizího auta na oficiálního vozidlo ukrajinského velvyslance zaparkovaného mimo velvyslanectví. Policie se jej pokusila zastavit, auto však pokračovalo ve své činnosti.

Neznámý útočník napadl i vozy policie. Podle velvyslanectví tak policie muselo sáhnout ke střelbě na útočníkovo vozidlo.

Podle Scotland Yardu byl útočník, muž v asi 40 letech, okamžitě na místě zatčen a odvezen do centrální londýnské nemocnice dle standardního prevenčního opatření po použití střelných zbraní či taseru.

Policie uvedla, že muž neutrpěl žádná zranění. Nebyl zraněn ani žádný přítomný personál na velvyslanectví. Samotná velvyslankyně, Natalia Galibarenková, nebyla v době incidentu na velvyslanectví.

Podle policie incident není vyšetřován jako terorismus. Zároveň uvedla, že probíhá standardní vyšetřování toho, zda střelba policistů byla oprávněná. 

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Krach klimatické konference: Poslední šance na záchranu planety bude v…

15.12.2019 20:01 Aktualizováno Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu přinesla plytké závěry a z pohledu ochrany…

Francie vydá do Argentiny expolicistu, během špinavé války vraždil a mučil

15.12.2019 18:51 Francie vydá do vlasti někdejšího argentinského policistu Maria Sandovala, který v Argentině čelí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama