Útok na velvyslankyni: V Londýně se střílelo u ukrajinské ambasády

V západní části Londýna neznámý muž opakovaně vrážel do oficiálního vozu ukrajinského velvyslance ve Velké Británii. Policie byla donucena na útočníka vystřelit, uvádí zpravodajská stanice Sky News.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Policie Velké Británie
doporučujeme

Událost se stala v areálu Holland Park. Podle velvyslanectví byli britští policisté v sobotu ráno zavoláni, aby zabránili cizího auta na oficiálního vozidlo ukrajinského velvyslance zaparkovaného mimo velvyslanectví. Policie se jej pokusila zastavit, auto však pokračovalo ve své činnosti.

Neznámý útočník napadl i vozy policie. Podle velvyslanectví tak policie muselo sáhnout ke střelbě na útočníkovo vozidlo.

Podle Scotland Yardu byl útočník, muž v asi 40 letech, okamžitě na místě zatčen a odvezen do centrální londýnské nemocnice dle standardního prevenčního opatření po použití střelných zbraní či taseru.

Policie uvedla, že muž neutrpěl žádná zranění. Nebyl zraněn ani žádný přítomný personál na velvyslanectví. Samotná velvyslankyně, Natalia Galibarenková, nebyla v době incidentu na velvyslanectví.

Podle policie incident není vyšetřován jako terorismus. Zároveň uvedla, že probíhá standardní vyšetřování toho, zda střelba policistů byla oprávněná. 

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šinzó Abe přijel za Macronem, ladili program nadcházejících summitů G20 a…

23.04.2019 19:45 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při setkání s japonským premiérem Šinzóem Abem řešili…

Češi mohou jásat. Primark chystá kromě nové pobočky i další velkou novinku

23.04.2019 19:39 Oblíbený irský řetězec s levnými oděvy Primark si pro zákazníky připravil další velkou novinku.…

V Ambergu začal soud s uprchlíky. Z nudy napadali kolemjdoucí, 15 zraněných

23.04.2019 16:00 Aktualizováno V bavorském městě Ambergu dnes před soudem stanuli čtyři uprchlíci z Afghánistánu a Íránu, kteří se…

Na Paříž se ženou lijáky, lezci rychle natahují přes Notre-Dame plachtu

23.04.2019 15:42 Nad pařížskou katedrálu Notre-Dame, které minulý týden shořela střecha i s krovem, začnou dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama