Razie v Římě: Policie zatkla 23 členů mafiánského klanu Casamonica

Italské bezpečnostní složky dnes provedly velkou razii proti římskému mafiánskému klanu Casamonica, při níž bylo zatčeno 23 jeho členů a zabaveno množství majetku. S odvoláním na policii o tom informovala agentura APA. Pokračuje tím tažení radnice italské metropole proti této zločinecké skupině.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Italská policie
doporučujeme

Na akci se podílelo až 150 policistů. Mezi zatčenými je sedm žen, které po uvěznění svých manželů při obdobné razii před devíti měsíci převzaly vedení této organizace. Obvinění se podle policie týkají obchodu s drogami, lichvy a vydírání.

V listopadu nechala římská radnice zbourat osm rodinných domů, které klan nechal před 30 lety postavit bez patřičného povolení.

Na akci tehdy osobně dohlížela starostka metropole Virginia Raggiová, podle níž měla být demolice vzkazem, že radnice už nebude zločineckým skupinám nezákonné jednání tolerovat.

Klan Casamonica je nejznámější mafiánskou skupinou v Římě. Jeho členové patří k romské menšině a úzce spolupracují i se známějšími mafiánskými skupinami, jako jsou jihoitalské Camorra a 'Ndrangheta. Zločinecká skupina na sebe strhla obrovskou negativní pozornost v roce 2015, kdy se v Římě konal pompézní pohřeb jejího někdejšího bosse. Policie i vedení města pak musely čelit kritice, že konání okázalé akce nedokázaly zabránit.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron jako druhá Le Penová? Ve Francii se děje něco podivného

16.11.2019 21:47 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se v poslední době chová velmi podivně. Po odmítnutí…

Slovensko čelí krizi důvěry. Čaputová se zlobí, pronesla velmi důrazný…

16.11.2019 20:35 Slovensko čelí krizi důvěry a obyvatelé země jsou svědky odhalování velkých selhání ve fungování…

Mela ve Francii: Žluté vesty si připomněly výročí protestů, vypukly střety…

16.11.2019 18:41 Aktualizováno U příležitosti prvního výročí protestů hnutí takzvaných žlutých vest se dnes v Paříži a dalších…

Bratislava si zopakovala průvod z listopadu 1989. Zachránila nás Praha,…

16.11.2019 18:20 Třicet let od průvodu studentů bratislavských škol, kteří 16. listopadu 1989 v tehdejším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama