Razie v Římě: Policie zatkla 23 členů mafiánského klanu Casamonica

Italské bezpečnostní složky dnes provedly velkou razii proti římskému mafiánskému klanu Casamonica, při níž bylo zatčeno 23 jeho členů a zabaveno množství majetku. S odvoláním na policii o tom informovala agentura APA. Pokračuje tím tažení radnice italské metropole proti této zločinecké skupině.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Italská policie
doporučujeme

Na akci se podílelo až 150 policistů. Mezi zatčenými je sedm žen, které po uvěznění svých manželů při obdobné razii před devíti měsíci převzaly vedení této organizace. Obvinění se podle policie týkají obchodu s drogami, lichvy a vydírání.

V listopadu nechala římská radnice zbourat osm rodinných domů, které klan nechal před 30 lety postavit bez patřičného povolení.

Na akci tehdy osobně dohlížela starostka metropole Virginia Raggiová, podle níž měla být demolice vzkazem, že radnice už nebude zločineckým skupinám nezákonné jednání tolerovat.

Klan Casamonica je nejznámější mafiánskou skupinou v Římě. Jeho členové patří k romské menšině a úzce spolupracují i se známějšími mafiánskými skupinami, jako jsou jihoitalské Camorra a 'Ndrangheta. Zločinecká skupina na sebe strhla obrovskou negativní pozornost v roce 2015, kdy se v Římě konal pompézní pohřeb jejího někdejšího bosse. Policie i vedení města pak musely čelit kritice, že konání okázalé akce nedokázaly zabránit.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz plastů a dětské práce. Weber se chce stát předsedou Evropské komise,…

22.04.2019 18:16 Německý politik, současný předseda nejvlivnější frakce v Evropském parlamentu a zároveň kandidát…

Mladá aktivistka Greta Thunbergová varuje: Lidstvo způsobí řetězovou…

22.04.2019 15:33 Na začátku uplynulého týdne vystoupila mladá švédská aktivistka Greta Thunberg v Evropském…

Zelenskyj dostává gratulace, Západ mu slibuje podporu. Rusko skřípe zuby

22.04.2019 14:53 Aktualizováno Volodymyrovi Zelenskému k vítězství v nedělních prezidentských volbách na Ukrajině gratulovala řada…

Sánchez opět premiérem? Španělští socialisté nadále posilují, ukázal…

22.04.2019 07:14 Španělští socialisté nadále posilují a podle aktuálního průzkumu, který zveřejnil list ABC, by v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama