Počet cizinců v Německu opět vzrostl, v zemi jich je téměř 11 milionů

Počet cizinců v Německu se meziročně opět zvýšil. Na konci loňského roku jich v zemi žilo již 10,9 milionu. Cizincem tak je již téměř každý osmý obyvatel Německa, informoval dnes Spolkový statistický úřad. Přibývá lidí z Indie, Číny a jihovýchodní Evropy, kteří do spolkové republiky přicházejí za prací.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Frankrut nad Mohanem, finanční srdce Evropy
doporučujeme

Ve srovnání let 2017 a 2018 vzrostl počet cizinců v Německu o 2,7 procenta. Nově přišlo z ciziny podle statistického úřadu 1,3 milionu lidí, zhruba jeden milion jich ovšem zemi opustil. Čistý meziroční přírůstek tak činí 292.000 cizinců. V Německu ke konci loňského roku žilo bezmála 83 milionů lidí.

Procentní nárůst je ve srovnání loňského a předloňského roku výrazně nižší než ve srovnání let 2016 a 2017, kdy činil 5,7 procenta. Podle statistiků to souvisí s dozvuky migrační krize z roku 2015. Do cizineckého registru se mezi lety 2016 a 2017 dodatečně zapisovali další příchozí.

Výrazně se zvýšil počet lidí, kteří do Německa přicházejí za prací. Nejčastěji pocházeli z Indie (12 procent), Číny (devět procent), Bosny a Hercegoviny (osm procent) a USA (sedm procent). Většinou se jednalo o muže kolem 35 let a řada z nich byla vysoce kvalifikovaná. Lidé ze zemí bývalé Jugoslávie a z Albánie tvořili čtvrtinu všech lidí, kteří za prací do Německa přišli.

Jaký podíl mezi cizinci tvoří uprchlíci, zatím statistici neví. Přesná čísla později zveřejní Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky, který má na starosti přijímání žádostí o azyl. Většina žadatelů ale i v loňském roce tvořili lidé ze Sýrie, Iráku a Nigérie.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz plastů a dětské práce. Weber se chce stát předsedou Evropské komise,…

22.04.2019 18:16 Německý politik, současný předseda nejvlivnější frakce v Evropském parlamentu a zároveň kandidát…

Mladá aktivistka Greta Thunbergová varuje: Lidstvo způsobí řetězovou…

22.04.2019 15:33 Na začátku uplynulého týdne vystoupila mladá švédská aktivistka Greta Thunberg v Evropském…

Zelenskyj dostává gratulace, Západ mu slibuje podporu. Rusko skřípe zuby

22.04.2019 14:53 Aktualizováno Volodymyrovi Zelenskému k vítězství v nedělních prezidentských volbách na Ukrajině gratulovala řada…

Sánchez opět premiérem? Španělští socialisté nadále posilují, ukázal…

22.04.2019 07:14 Španělští socialisté nadále posilují a podle aktuálního průzkumu, který zveřejnil list ABC, by v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama