Němec na Silvestra útočil na cizince, podle posudku byl nepříčetný

Muž, který během noci ze Silvestra na Nový rok najížděl autem na cizince ve městech Bottrop a Essen na západě Německa, nebyl podle posudku během činu příčetný. Uvedlo to dnes státní zastupitelství v Essenu, informovala agentura DPA. Muž se při svých útocích zaměřil hlavně na přistěhovalce a zranil 14 lidí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Prokuratura uvedla, že se podle ní 50letý Němec dopustil pokusu o vraždu a těžkého ublížení na zdraví. Vzhledem k tomu, že nebyl během činu příčetný, podala zároveň návrh na to, aby byl umístěn do uzavřeného oddělení psychiatrické léčebny. S návrhem musí ještě souhlasit soud.

Od svého zadržení krátce po činu muž pobývá na psychiatrické klinice. Kvůli psychickým problémům se léčil již v minulosti.

Němec během svých útoků o silvestrovské noci zranil převážně lidi ze Sýrie a Afghánistánu. Většinou šlo o lehká zranění, jedna žena ale utrpěla zranění těžká. Pachatel chtěl podle svých slov zabránit atentátům ze strany přistěhovalců.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mohou jásat. Primark chystá další velkou novinku

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Oblíbený irský řetězec s levnými oděvy Primark si pro zákazníky připravil další velkou novinku.…

Žena na své zahradě ubytovala stovku afrických migrantů, sousedi se bouří

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Belgická rodina z města Spy vyvolala pořádný rozruch. Na své zahradě totiž hostí asi stovku…

S ekologickou katastrofou se nic nedělá, řekla Thunbergová

23.04.2019 21:35 Lidstvo by už nemělo své úspěchy posuzovat podle křivky ekonomického růstu, ale podle vývoje emisí…

V Polsku během Velikonoc upálili Jidáše, zasahuje policie

23.04.2019 21:07 Prokuratura v polské Jaroslawi začala vyšetřovat velikonoční "soud nad Jidášem", který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama