Theresa Mayová je na dovolené ve Walesu, o vypsání voleb neuvažuje

Po mnoha měsících náročných jednání o odchodu Británie z Evropské unie si britská premiérka Theresa Mayová dopřává chvil oddychu. Mluvčí vlády dnes oznámil, že Mayová je na dovolené a tráví ji ve Walesu, kde se se svým mužem Philipem věnuje pěší turistice. Mluvčí zároveň popřel, že by předsedkyně vláda uvažovala o vypsání předčasných voleb, jak učinila v roce 2017 po velikonoční dovolené ve Walesu.

Přidejte svůj názor

Theresa Mayová
doporučujeme

Británie se se zbylými sedmadvaceti členskými zeměmi Evropské unie minulý týden na mimořádném summitu v Bruselu dohodla na odkladu brexitu. Původně měla Británie EU opustit 29. března, poté 12. dubna a nyní dostala čas do 31. října s tím, že odejít může kdykoli v této lhůtě, pokud se podaří v parlamentu schválit brexitovou dohodu.

Poté, co bylo jasné, že 12. dubna nenastane brexit bez dohody, přerušili poslanci Dolní sněmovny svou schůzi. Velikonoční pauza začala minulý čtvrtek a trvat bude do 23. dubna. Volno mají v tomto období nejen poslanci, ale k odpočinku ji využila i řada ministrů včetně premiérky.

Podle mluvčího vlády Mayová na dovolenou vyrazila v neděli, do kdy bude ale ve Walesu nabírat síly na další brexitová jednání, mluvčí nesdělil. Odmítl také, že by předsedkyně vlády během svých pěších výletů uvažovala o vypsání předčasných voleb.

V roce 2017 totiž Mayová oznámila, že se budou konat předčasné volby krátce poté, co se vrátila z velikonoční dovolené ve Walesu, kde se tehdy rovněž věnovala pěší turistice. Její rozhodnutí tehdy vyvolalo velké překvapení, neboť do té doby vypsání voleb vehementně odmítala. V následném hlasování premiérčina Konzervativní strana přišla o většinu v parlamentu. Volby v roce 2017 stály na počátku řady problémů, se kterými se v posledních měsících musela Mayová potýkat ve snaze prosadit v parlamentu brexitovou dohodu. Poslanci ji třikrát odmítli.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz plastů a dětské práce. Weber se chce stát předsedou Evropské komise,…

22.04.2019 18:16 Německý politik, současný předseda nejvlivnější frakce v Evropském parlamentu a zároveň kandidát…

Mladá aktivistka Greta Thunbergová varuje: Lidstvo způsobí řetězovou…

22.04.2019 15:33 Na začátku uplynulého týdne vystoupila mladá švédská aktivistka Greta Thunberg v Evropském…

Zelenskyj dostává gratulace, Západ mu slibuje podporu. Rusko skřípe zuby

22.04.2019 14:53 Aktualizováno Volodymyrovi Zelenskému k vítězství v nedělních prezidentských volbách na Ukrajině gratulovala řada…

Sánchez opět premiérem? Španělští socialisté nadále posilují, ukázal…

22.04.2019 07:14 Španělští socialisté nadále posilují a podle aktuálního průzkumu, který zveřejnil list ABC, by v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama