Theresa Mayová je na dovolené ve Walesu, o vypsání voleb neuvažuje

Po mnoha měsících náročných jednání o odchodu Británie z Evropské unie si britská premiérka Theresa Mayová dopřává chvil oddychu. Mluvčí vlády dnes oznámil, že Mayová je na dovolené a tráví ji ve Walesu, kde se se svým mužem Philipem věnuje pěší turistice. Mluvčí zároveň popřel, že by předsedkyně vláda uvažovala o vypsání předčasných voleb, jak učinila v roce 2017 po velikonoční dovolené ve Walesu.

Přidejte svůj názor

Theresa Mayová
doporučujeme

Británie se se zbylými sedmadvaceti členskými zeměmi Evropské unie minulý týden na mimořádném summitu v Bruselu dohodla na odkladu brexitu. Původně měla Británie EU opustit 29. března, poté 12. dubna a nyní dostala čas do 31. října s tím, že odejít může kdykoli v této lhůtě, pokud se podaří v parlamentu schválit brexitovou dohodu.

Poté, co bylo jasné, že 12. dubna nenastane brexit bez dohody, přerušili poslanci Dolní sněmovny svou schůzi. Velikonoční pauza začala minulý čtvrtek a trvat bude do 23. dubna. Volno mají v tomto období nejen poslanci, ale k odpočinku ji využila i řada ministrů včetně premiérky.

Podle mluvčího vlády Mayová na dovolenou vyrazila v neděli, do kdy bude ale ve Walesu nabírat síly na další brexitová jednání, mluvčí nesdělil. Odmítl také, že by předsedkyně vlády během svých pěších výletů uvažovala o vypsání předčasných voleb.

V roce 2017 totiž Mayová oznámila, že se budou konat předčasné volby krátce poté, co se vrátila z velikonoční dovolené ve Walesu, kde se tehdy rovněž věnovala pěší turistice. Její rozhodnutí tehdy vyvolalo velké překvapení, neboť do té doby vypsání voleb vehementně odmítala. V následném hlasování premiérčina Konzervativní strana přišla o většinu v parlamentu. Volby v roce 2017 stály na počátku řady problémů, se kterými se v posledních měsících musela Mayová potýkat ve snaze prosadit v parlamentu brexitovou dohodu. Poslanci ji třikrát odmítli.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paul McCartney o brexitu: referendum byla chyba

19.09.2019 22:23 Britský zpěvák legendární kapely the Beatles – Paul McCartney, nedávno prozradil, že se v průběhu…

Řecko praská pod tíhou migrantů. Tisíce dalších jsou na cestě

19.09.2019 19:07 Na řecké ostrovy v Egejském moři, jejichž infrastruktura už nyní praská ve švech kvůli náporu…

Jak rozdělit uprchlíky? Nový návrh se Česku líbit nebude, Macron hrozí i…

19.09.2019 18:07 Aktualizováno Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu…

Prolomení brexitového patu? Británie poslala do Bruselu nové návrhy

19.09.2019 17:20 Aktualizováno Mluvčí Evropské komise dnes novinářům řekla, že Brusel od Londýna dostal nové dokumenty týkající se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama