Německá policie odhalila 12 Iráčanů, přejížděli i přes Ćesko

Německá policie v sobotu v bavorském pohraničí v dodávce, která přijela z Česka, objevila 12 iráckých běženců - deset dospělých a dva mladistvé. Za to, že se dostanou do spolkové republiky, zaplatili v přepočtu až 12.000 dolarů (308.000 korun) na osobu, uvedla dnes policie v tiskové zprávě. Turecký řidič vozu skončil ve vazbě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dodávka s tureckou poznávací značkou policisty, kteří hlídkovali u hraničního města Furth im Wald (směr od Domažlic a České Kubice), zaujala v sobotu dopoledne tím, že působila jako přetížená. Řidič se sice při kontrole prokázal platným pasem a vízem, brzy se ale ukázalo, že v nákladovém prostoru veze sedm dospělých mužů, tři dospělé ženy a dva mladistvé. Jen jeden z mužů se přitom mohl prokázat iráckým pasem.

Sedmačtyřicetiletý řidič se při výslechu přiznal, že si ho převaděči v Istanbulu najali, aby skupinu dovezl do Německa. Za každého měl obdržet 1000 eur (25.600 korun). Všichni Iráčané už v Německu požádali o právní ochranu.

Lidé z Iráku patří mezi nejčastější žadatele o azyl v Německu už několik let. V březnu jich v zemi žádost podalo 1027. Více žadatelů bylo jen z Nigérie a ze Sýrie.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy eurovolby nezajímali. Účast byla třetí nejnižší z celé EU

27.05.2019 14:43 Aktualizováno Evropští politici v noci na dnešek v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu (EP) oceňovali…

Protimigrační politika hlásí z Itálie drtivé vítězství

27.05.2019 14:30 Aktualizováno Evropské volby v Itálii drtivě vyhrála protiimigrační Liga vicepremiéra Mattea Salviniho, která…

Vítěz eurovoleb na Slovensku chce spolupracovat s Kiskou

27.05.2019 14:29 Zástupci vítěze voleb do Evropského parlamentu (EP) na Slovensku, koalice proevropských stran…

Rozdělené Německo? Eurovolby ukázaly propast mezi západním a východním…

27.05.2019 13:57 Evropské volby naplno ukázaly, jak rozdělené je dodnes Německo. Zatímco v západních spolkových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama