Dánský radikál Paludan provokuje muslimy? Svolal další demonstraci, úřady ji zatrhly

Dánské úřady zakázaly demonstraci, kterou krajně pravicový politik Rasmus Paludan plánoval dnes uspořádat v kodaňské čtvrti Nörrebro, kde žije velký počet přistěhovalců. Úřady tak rozhodly poté, co Paludanův nedělní pokus zapálit korán vyvolal v Nörrebro násilnosti. Kodaňská policie nyní s Paludanovou stranou Stram Kurs (Tvrdý směr) jedná o alternativní lokalitě, uvedla dánská televize TV2.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Muslim
doporučujeme

"Sdělili jsme straně Stram Kurs, že dnes nemůže demonstrovat na náměstí Blagards Plads ani v dalších čtyřech oblastech Kodaně, kde byly vyhlášeny přísně střežené zóny. Domníváme se, že demonstrace na těchto místech by mohly ohrozit veřejný pořádek. Zákaz platí do středečních 12:00 hodin," napsala policie dánské metropole.

zdroj: YouTube

Na tiskové konferenci policisté uvedli, že ve svém hodnocení situace brali na vědomí svobodu vyjadřování a shromažďování, která je zakotvena v dánské ústavě. Proto Rasmusi Paludanovi a straně Stram Kurs oznámili, že mají možnost vybrat si pro svou akci alternativní čas a lokalitu.

Paludan se v neděli na demonstraci v kodaňské čtvrti Nörrebro pokusil zapálit korán, policie mu v tom ale zabránila. Chování ultrapravicového politika ale rozhořčilo množství lidí, kteří si poté vybíjeli vztek zapalováním aut a kontejnerů či útoky na policisty, na které házeli petardy, dlažební kostky a další předměty. Třiadvacet lidí policie zadržela.

Paludan svolal novou demonstraci na kodaňské předměstí na pondělí, policie ji podobně jako tu dnešní zakázala. Paludanovi odpůrci ale vyšli ulic a začali zapalovat popelnice. K jejich rozehnání policisté použili slzný plyn.

Ke svým protestům si Paludan pravidelně vybírá místa, kde žije větší počet přistěhovalců. Politik založil stranu Stram Kurs (Tvrdý směr), se kterou se chce zúčastnit letošních parlamentních voleb. Paludan se vymezuje proti přistěhovalectví a označuje se za bojovníka za svobodu a naději Severu.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mohou jásat. Primark chystá další velkou novinku

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Oblíbený irský řetězec s levnými oděvy Primark si pro zákazníky připravil další velkou novinku.…

Žena na své zahradě ubytovala stovku afrických migrantů, sousedi se bouří

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Belgická rodina z města Spy vyvolala pořádný rozruch. Na své zahradě totiž hostí asi stovku…

S ekologickou katastrofou se nic nedělá, řekla Thunbergová

23.04.2019 21:35 Lidstvo by už nemělo své úspěchy posuzovat podle křivky ekonomického růstu, ale podle vývoje emisí…

V Polsku během Velikonoc upálili Jidáše, zasahuje policie

23.04.2019 21:07 Prokuratura v polské Jaroslawi začala vyšetřovat velikonoční "soud nad Jidášem", který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama