Dánský radikál Paludan provokuje muslimy? Svolal další demonstraci, úřady ji zatrhly

Dánské úřady zakázaly demonstraci, kterou krajně pravicový politik Rasmus Paludan plánoval dnes uspořádat v kodaňské čtvrti Nörrebro, kde žije velký počet přistěhovalců. Úřady tak rozhodly poté, co Paludanův nedělní pokus zapálit korán vyvolal v Nörrebro násilnosti. Kodaňská policie nyní s Paludanovou stranou Stram Kurs (Tvrdý směr) jedná o alternativní lokalitě, uvedla dánská televize TV2.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Muslim
doporučujeme

"Sdělili jsme straně Stram Kurs, že dnes nemůže demonstrovat na náměstí Blagards Plads ani v dalších čtyřech oblastech Kodaně, kde byly vyhlášeny přísně střežené zóny. Domníváme se, že demonstrace na těchto místech by mohly ohrozit veřejný pořádek. Zákaz platí do středečních 12:00 hodin," napsala policie dánské metropole.

zdroj: YouTube

Na tiskové konferenci policisté uvedli, že ve svém hodnocení situace brali na vědomí svobodu vyjadřování a shromažďování, která je zakotvena v dánské ústavě. Proto Rasmusi Paludanovi a straně Stram Kurs oznámili, že mají možnost vybrat si pro svou akci alternativní čas a lokalitu.

Paludan se v neděli na demonstraci v kodaňské čtvrti Nörrebro pokusil zapálit korán, policie mu v tom ale zabránila. Chování ultrapravicového politika ale rozhořčilo množství lidí, kteří si poté vybíjeli vztek zapalováním aut a kontejnerů či útoky na policisty, na které házeli petardy, dlažební kostky a další předměty. Třiadvacet lidí policie zadržela.

Paludan svolal novou demonstraci na kodaňské předměstí na pondělí, policie ji podobně jako tu dnešní zakázala. Paludanovi odpůrci ale vyšli ulic a začali zapalovat popelnice. K jejich rozehnání policisté použili slzný plyn.

Ke svým protestům si Paludan pravidelně vybírá místa, kde žije větší počet přistěhovalců. Politik založil stranu Stram Kurs (Tvrdý směr), se kterou se chce zúčastnit letošních parlamentních voleb. Paludan se vymezuje proti přistěhovalectví a označuje se za bojovníka za svobodu a naději Severu.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama