Francouzské strany pozastavují kampaň

Vzhledem k pondělní tragické události, která otřásla nejen francouzským národem, se francouzské politické strany rozhodly, že pozastaví své již rozběhlé kampaně pro volby do Evropského parlamentu. Požár pařížské katedrály Notre-Dame během noci z pondělí na úterý zpustošil značnou část této velkolepé majestátné stavby. Francii a jejímu lidu nyní vyjadřuje solidaritu celý svět.

Přidejte svůj názor

katedrála Notre-Dame
doporučujeme

Téměř všechny francouzské politické strany uvedly, že počínaje pondělní tragickou událostí v Paříži pozastavují své předvolební kampaně pro květnové eurovolby a to především z důvodu, že za hlavní prioritu v současné situaci považují podporu francouzské národní jednoty.

Jeden z předních lídrů kandidátky Macronovy strany La République En Marche vyjádřil, že země prožívá hluboký smutek. Proto se strana nyní nebude kampaní až do odvolání zabývat. Tuto zprávu ztvrdila dnes ráno příspěvkem na svém twitterovém účtu i Nathalie Loiseaau, další z významných kandidátek strany na europoslankyni. Veškeré již naplánované události, rozhovory a oficiální návštěvy kandidátů byly proto okamžitě zrušeny.

Strana republikánů taktéž zrušila naplánované shromáždění, kterým měla její oficiální kampaň odstartovat. Překvapivě se k předchozím dvěma zmíněným stranám přidala i krajně extremistická strana Marine Le Penové – Národní fronta (shromáždění). Zármutek nad událostí vyjádřil jeden z členů strany a potvrdil, že Národní shromáždění tedy taktéž pozastavuje svou kampaň. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mohou jásat. Primark chystá další velkou novinku

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Oblíbený irský řetězec s levnými oděvy Primark si pro zákazníky připravil další velkou novinku.…

Žena na své zahradě ubytovala stovku afrických migrantů, sousedi se bouří

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Belgická rodina z města Spy vyvolala pořádný rozruch. Na své zahradě totiž hostí asi stovku…

S ekologickou katastrofou se nic nedělá, řekla Thunbergová

23.04.2019 21:35 Lidstvo by už nemělo své úspěchy posuzovat podle křivky ekonomického růstu, ale podle vývoje emisí…

V Polsku během Velikonoc upálili Jidáše, zasahuje policie

23.04.2019 21:07 Prokuratura v polské Jaroslawi začala vyšetřovat velikonoční "soud nad Jidášem", který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama