Česko má ostudu. Babiše a Čapí hnízdo propírají světová média

Návrhu české policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo předsedu vlády Andreje Babiše si povšimla zahraniční média. Portál Politico čtenářům sděluje, že o ministerského předsedu se kvůli možnému střetu zájmů v souvislosti s evropskými fondy zajímá také Evropská komise a že obavy v této věci už loni vyjádřil Evropský parlament. Vývoj v Babišově kauze zaznamenaly rovněž agentury AP, AFP či Reuters nebo britský bulvární list Daily Mail.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.
doporučujeme

"Český premiér, který opakovaně odmítá obvinění v případu takzvaného Čapího hnízda, na žádost o komentář neodpověděl," píše server Politico, který chtěl získat Babišovo vyjádření. Pokud soud Babišovu vinu uzná, hrozí premiérovi několik let ve vězení, dodává Politico.

Server také připomněl, že Babišova záležitost se před květnovými volbami do Evropského parlamentu stala tématem celoevropské debaty. Babišovo hnutí ANO je totiž součástí Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), která sdružuje desítky stran z členských zemí EU.

"Pokud bude Andrej Babiš shledán vinným, tak by zcela podkopalo jednotu EU, když by úřadující ministerský předseda byl odsouzen za dotační podvody," uvedl v prohlášení předseda skupiny Zelení/Evropská svobodná aliance v Evropském parlamentu Philippe Lamberts.

Dodal, že bude žalostné, když šéf ALDE Guy Verhofstadt, francouzský prezident Emmanuel Macron a vůbec celé uskupení ALDE "budou bránit svého oblíbeného oligarchu".

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Labi se srazila česká nákladní loď s přívozem

17.06.2019 20:55 V Německu se na Labi srazily česká nákladní loď s přívozem pro auta. Rozhlasová a televizní stanice…

Britský ministr vnitra sestřelil Trumpa. Poslal ho do háje

17.06.2019 18:59 Americký prezident Donald Trump by měl přestat zasahovat do vnitropolitických otázek Británie a…

Daňové podvody? Tusk musel vypovídat ve vlasti, poslanci PiS ho grilovali

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Bývalý polský premiér a současný předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vypovídá jako svědek před…

Další dvě země v EU? Komise žádá začátek vstupních rozhovorů

17.06.2019 17:36 Evropská unie by měla co nejdříve zahájit přístupové rozhovory s Albánií a Severní Makedonií,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama