Co chystá Macron na žluté vesty? Francouzská vláda zveřejní plán již brzy

Francouzský prezident Emmanuel Macron příští týden představí plány vlády v reakci na několik měsíců trvající protesty hnutí tak zvaných žlutých vest. Informoval o tom dnes Elysejský palác. Macron měl původně změny oznámit v projevu plánovaném na 15. dubna, ale nakonec ho narychlo zrušil kvůli požáru pařížské katedrály Notre-Dame.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Emmanuel Macron, prezident Francie
doporučujeme

Macron měl podle původních plánů navrhované změny představit v projevu k národu a o dva dny později je pak rozvést během tiskové konference. Nyní se plánuje na 25. dubna pouze tisková konference.

Podle médií chystá vláda snížení daně z příjmu, daňové úlevy pro důchodce, rodiče samoživitele a další nízkopříjmové skupiny obyvatel.

Demonstrace žlutých vest trvají od poloviny loňského listopadu. Minulou sobotu, kdy se konalo již 22. kolo protestů proti vládě a prezidentovi Macronovi, do ulic měst po celé Francii vyšlo 31.000 lidí.

Intenzita protestů z dlouhodobějšího pohledu opadá, nicméně není vyloučené, že větší množství lidí do ulic vyjde opět poté, co Macron veřejnost seznámí se závěry z celonárodní debaty o směřování země. Tu šéf Elysejského paláce vyhlásil letos v lednu v reakci na vzestup hnutí namířeného proti vládním daňovým a sociálním reformám.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy eurovolby nezajímali. Účast byla třetí nejnižší z celé EU

27.05.2019 14:43 Aktualizováno Evropští politici v noci na dnešek v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu (EP) oceňovali…

Protimigrační politika hlásí z Itálie drtivé vítězství

27.05.2019 14:30 Aktualizováno Evropské volby v Itálii drtivě vyhrála protiimigrační Liga vicepremiéra Mattea Salviniho, která…

Vítěz eurovoleb na Slovensku chce spolupracovat s Kiskou

27.05.2019 14:29 Zástupci vítěze voleb do Evropského parlamentu (EP) na Slovensku, koalice proevropských stran…

Rozdělené Německo? Eurovolby ukázaly propast mezi západním a východním…

27.05.2019 13:57 Evropské volby naplno ukázaly, jak rozdělené je dodnes Německo. Zatímco v západních spolkových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama