Chlípný francouzský politik narazil. Hnal ženy a novináře k soudu, teď sám musí platit

Francouzský soud nebude kvůli pomluvě stíhat šest žen, které v roce 2016 obvinily bývalého poslance Denise Baupina ze sexuálního obtěžování. Zastavil i stíhání šesti novinářů, kteří tehdy o kauze informovali. Před soud těchto 12 lidí pohnal právě Baupin, a to poté, co jej soudce v roce 2016 zprostil v případech sexuálního obtěžování viny. Označil tehdy činy za promlčené. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Žena, ilustrační fotografie
doporučujeme

Soud došel k závěru, že ženy i žurnalisté jednali v dobré víře, což je podle francouzských zákonů v případě obvinění z pomluvy zprošťuje viny. Baupin má podle dnešního verdiktu zaplatit každému z 12 lidí, které pohnal před soud pro pomluvu, 1000 eur (asi 26.000 Kč) v rámci náhrady škod.

Obvinění proti Baupinovi vznesly jeho bývalé kolegyně ze Strany zelených (EELV). Popisovaly jeho slovní i sexuální útoky, které se odehrály mezi lety 1998 a 2013. Baupin kvůli aféře rezignoval na funkci místopředsedy dolní komory parlamentu a odešel i ze strany, obvinění ale odmítal. V roce 2017 jej soud zprostil viny s odkazem na to, že činy jsou promlčené.

Baupinův případ oživil debatu o sexuálním obtěžování ve francouzské politice. Největším skandálem tohoto druhu byl případ bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiquea Strausse-Kahna, obviněného z pokusu o znásilnění hotelové pokojské v roce 2011 v New Yorku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dalajlama proti uprchlíkům? Evropa nesmí být muslimská ani africká,…

27.06.2019 10:34 Americký prezident Donald Trump postrádá morální zásady, Evropa by měla zůstat Evropanům, a pokud…

Kancléřka Merkelová na pokraji sil? Znovu ji postihl třes

27.06.2019 10:11 Německou kancléřku Angelu Merkelovou dnes při schůzce s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem…

Migranti děsí turisty? Obyvatelé řeckého ostrova jsou zoufalí, jejich…

26.06.2019 22:19 Aktualizováno Turisté se obloukem vyhýbají řeckému ostrovu Samos. Důvodem je podle německého serveru Deutsche…

Rána pro Merkelovou: Německá policie a armáda se bouří

26.06.2019 22:19 Aktualizováno V Německu došlo k neobvyklé tvrdé výměně názorů. Odstartoval ji bývalý vrchní kandidát na vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama