Německo poslalo na Madeiru vojenský letoun, z ostrova odvezl zraněné turisty

Německý vojenský letoun dnes odvezl z Madeiry 12 německých turistů, kteří přežili středeční tragickou nehodu autobusu. Informovala o tom portugalská média. Neštěstí si vyžádalo 29 obětí na životech a dalších 27 osob utrpělo zranění.

Nehoda autobusu na Madeiře (17.4.2019)
doporučujeme

Jak uvedla portugalská televize RTP, jeden z německých turistů zůstává v nemocnici ve městě Funchal a další ze zraněných Němců odletěl již v pátek.

Hospitalizováni jsou stále rovněž řidič autobusu a průvodce, oba Portugalci. Odlet speciálního letounu z letiště Cristiana Ronalda na Madeiře potvrdil i fotograf agentury AP.

Autobus havaroval ve středu vpodvečer u obce Caniço, kde turisté v hotelu Quinta Splendida trávili velikonoční dovolenou. Lidé byli na cestě do hlavního města ostrova Funchal, kde je čekala slavnostní večeře.

Řidič autobusu v zatáčce v kopcovitém terénu zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů. Příčiny tragédie se stále vyšetřují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama