Rebelie v Londýně: Policie žádá kvůli protestům ekologů o posily

Londýnská policie zadržela tento týden během protestů ekologických aktivistů v britské metropoli 715 lidí, 28 z nich obvinila a nyní žádá o posilu přes 200 mužů. Informovala o tom dnes na svém webu stanice Sky News.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Protesty organizuje skupina Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), která od počátku týdne narušuje dopravu přes most Waterloo Bridge a na rušných křižovatkách Oxford Circus, Piccadilly Circus a Marble Arch v centru hlavního města.

Příští týden se má s britskými politiky setkat 16letá švédská aktivistka Greta Thunbergová, která se tento týden sešla ve Vatikánu s papežem, promluvila v italském Senátu a v pátek vedla demonstraci za důslednější boj proti změnám klimatu v Římě.

"Ráda bych se protestu v Londýně zúčastnila, pokud budu mít čas a bude-li stále v proudu," řekla mladá Švédka listu The Guardian. "Podle mého se jedná o jedno z nejdůležitějších hnutí naší doby. Občanská neposlušnost je nezbytná k tomu, aby se k probíhající klimatické a ekologické krizi přitáhla pozornost," dodala.

Extinction Rebellion uspořádala blokády se třemi základními požadavky: nulové uhlíkové emise do roku 2025, zřízení občanského shromáždění pro nalezení řešení ekologických problémů a to, aby vláda říkala pravdu o klimatických změnách. V dopise požádala o setkání britskou premiérku Theresu Mayovou. Aktivisté tvrdí, že neradi znepříjemňují život obyčejným lidem, "narušení ekonomiky" je ale podle nich jedinou cestou, jak si získat pozornost vlády.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástupce Mayové? Boris Johnson chce vyvést Británii z EU i bez dohody

24.05.2019 16:12 Británie musí opustit Evropskou unii nejpozději v říjnu, ať již s dohodou či bez ní. Prohlásil to…

Neuvěřitelné. Merkelová dostala pochvalu za to, že přijala uprchlíky. Z…

24.05.2019 16:11 Aktualizováno Předseda evropské komise Jean Claude Juncker je přesvědčen, že kontroverzní rozhodnutí německé…

Babiš komentuje konec Mayové: Dalo se to čekat. Snad bude druhé referendum

24.05.2019 15:00 Českého premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřekvapilo dnešní oznámení britské premiérky Theresy Mayové…

Na italskou Lampedusu připlul člun s 58 migranty

24.05.2019 14:53 Na italský ostrov Lampedusa dnes doplul člun s 58 migranty. Pocházejí z Maroka, Alžírska, Sýrie,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama