Arcibiskup sloužil mši pro hasiče z Notre-Dame, dostali začouzenou Bibli

Slavnostní velikonoční mši věnovanou pařížským hasičům dnes v kostele sv. Eustacha na břehu Seiny sloužil pařížský arcibiskup Michel Aupetit. Duchovní poděkoval zachráncům pařížské katedrály Notre-Dame, které po požáru z počátku tohoto týdne hrozilo zřícení, a vyjádřil naději, že středověký chrám se podaří co nejrychleji obnovit.

požár katedrály Notre-Dame (15. dubna 2019)
doporučujeme

Pařížská policie dnes v okolí Notre-Dame zpřístupnila několik dosud uzavřených ulic, aby měli turisté možnost prohlédnout si poškozenou stavbu. Některé restaurace a kavárny byly po šesti dnech otevřeny, poslední možná ohniska požáru byla podle dnešní informace hasičského sboru zlikvidována.

zdroj: YouTube

Hasiči bojovali s požárem slavného chrámu devět hodin. Arcibiskup Aupetit dnes jako poděkování jejich zástupcům věnoval Bibli, kterou se z hořící katedrály podařilo zachránit. "Je ještě trochu zašpiněná, plná popela a možná ohněm trochu poškozená. Ale zachránili jste ji, patří vám. Je to velmi skromné poděkování," řekl arcibiskup hasičům.

Když při mší hovořil o Kristově vzkříšení, Aupetit prohlásil: "I my, bratři a sestry, znovu povstaneme, stejně jako znovu povstane naše katedrála."

Francouzští experti očekávají, že katedrála Notre-Dame zůstane zavřená pět nebo šest let, i když prezident Emmanuel Macron doufá v rychlejší obnovu. Ministr kultury Franck Riester dnes novinářům řekl, že většina nejvážněji poškozených míst, která hrozila zhroucením, byla stabilizována. V klenbě ale podle něj zůstává "několik citlivých míst".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu je 652 nově nakažených koronavirem

15.06.2021 07:57 V Německu se za poslední den objevilo 652 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, přesně před…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama