Zákaz plastů a dětské práce. Weber se chce stát předsedou Evropské komise, představí svůj program

Německý politik, současný předseda nejvlivnější frakce v Evropském parlamentu a zároveň kandidát Evropské lidové strany (ELS) na pozici budoucího předsedy Evropské komise – Manfred Weber – požaduje celosvětový zákaz jednorázových plastů. Weber, který slibuje, že by jakožto předseda Komise přivedl občany zpět dohromady a zajistil jim silnou, demokratickou a bezpečnou Evropu, plánuje v nadcházejícím týdnu představit svůj dvanáctibodový plán.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Weber, Manfred (šéf EPP)
doporučujeme

V rámci dvanáctibodového plánu Weber mimo jiné požaduje, aby došlo k vytvoření nové globální úmluvy, jež by zcela zakazovala výrobu a využívání jednorázových plastů. Tento návrh plánuje středo-pravicový kandidát představit již toto úterý v Athénách coby součást jeho kampaně, informovaly o tom německé německé noviny Bild am Sonntag. Těm Weber vypověděl své rozhořčení nad tím, že současná unijní úprava týkající se plastů je nedostatečná. Podle jeho slov je potřeba proti znečišťování moří jednat globálně, jinak bude příští generace v obrovských problémech.

Další z bodů jeho plánu obsahuje například opatření, která mají zajistit, aby obchodní unijní smlouvy zakazovaly dětskou práci. Z dosavadních informací není zcela jasné, jak tohoto bodu hodlá Weber dosáhnout, konkrétnější vysvětlení bude pravděpodobně poskytnuto po oficiálním představení plánu.

V plánu Weber neopomíná ani široce diskutované téma nezaměstnanosti mladistvých v rámci Evropské unie – plánuje pro ně vytvořit až pět milionů nových pracovních míst. Celkově se Weber soustředí především na ty oblasti a témata, kterým se dle jeho názoru nedostává dostatek pozornosti a skutečných činů. Mladým lidem by chtěl Weber taktéž ulehčit možnost získávání půjček na bydlení, Evropská investiční banka by jim podle jeho návrhu poskytovala nízko-úrokové úvěry.

Plán zmiňuje i rezonující téma migrace, kterému hodlá současný předseda ELS v případě jeho zvolení za šéfa Evropské komise čelit zesílením pobřežní unijní stráže o tisíce členů do roku 2022. Plán se dále negativně vymezuje vůči současnému nastavení unijní byrokracie, která by byla jeho přijetím značně zreformována a zredukována.

Jak reálný či idealistický Weberův plán je, se ukáže již toto úterý po jeho oficiálním představení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy eurovolby nezajímali. Účast byla třetí nejnižší z celé EU

27.05.2019 14:43 Aktualizováno Evropští politici v noci na dnešek v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu (EP) oceňovali…

Protimigrační politika hlásí z Itálie drtivé vítězství

27.05.2019 14:30 Aktualizováno Evropské volby v Itálii drtivě vyhrála protiimigrační Liga vicepremiéra Mattea Salviniho, která…

Vítěz eurovoleb na Slovensku chce spolupracovat s Kiskou

27.05.2019 14:29 Zástupci vítěze voleb do Evropského parlamentu (EP) na Slovensku, koalice proevropských stran…

Rozdělené Německo? Eurovolby ukázaly propast mezi západním a východním…

27.05.2019 13:57 Evropské volby naplno ukázaly, jak rozdělené je dodnes Německo. Zatímco v západních spolkových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama