V Ambergu začal soud s uprchlíky. Z nudy napadali kolemjdoucí, 15 zraněných

V bavorském městě Ambergu dnes před soudem stanuli čtyři uprchlíci z Afghánistánu a Íránu, kteří se musí zodpovídat z napadení jednadvaceti lidí. Loni v prosinci podle obžaloby nahodile útočili na kolemjdoucí a patnáct jich zranili, informovala agentura DPA. Případ v Německu na počátku roku vyvolal další debatu o migraci.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Mladíci ve věku mezi 17 a 19 lety čelí za napadání lidí ve městě nedaleko českých hranic obžalobě z ublížení na zdraví, tři z nich také z urážky. Podle státního zástupce Joachima Diesche byla motivem útoků kombinace nudy, alkoholu a skupinové dynamiky. Zdůraznil, že chování chlapců nemá souvislost s jejich původem.

Všichni čtyři obžalovaní se během dnešního soudního stání přiznali a svým obětem se omluvili. Také oni označili za důvod svého chování konzumaci alkoholu.

Na základě přiznání by mohli všichni čtyři mladíci dostat nižší trest. Tři z nich by si mohli odnést trest podmínečný a to v rozmezí od několika měsíců do roku a půl. Sedmnáctiletý Íránec ale musí počítat s nepodmíněným trestem, neboť čelí ještě další obžalobě kvůli podobnému útoku v Řezně a kvůli vyhrožování smrtí řediteli ubytovny pro nezletilé migranty, kde pobýval. Mladík z Íránu už dříve obdržel rozhodnutí německých úřadů o vyhoštění.

Případ v Německu na počátku roku vyvolal debatu o vyhošťování žadatelů o azyl, kteří se dopustí trestného činu. O incidentu z Ambergu se hovořilo i v souvislosti s případem ze západoněmeckých měst Bottropu a Essenu, kde o silvestrovské noci Němec najížděl autem do cizinců a 14 lidí zranil. Státní zastupitelství minulý týden požádalo o jeho umístění do psychiatrické léčebny. Podle posudku byl v době činu nepříčetný.

Německá vláda shodně odsoudila oba případy. Uvedla, že v Německu není místo pro extremismus ani netoleranci, ať už vychází takové chování z jakékoli strany.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama