Žena na své zahradě ubytovala stovku afrických migrantů, sousedi se bouří

Belgická rodina z města Spy vyvolala pořádný rozruch. Na své zahradě totiž hostí asi stovku migrantů. Jsou mezi nimi muži, ženy i děti pocházející z Afriky. Všichni se snaží dostat do Velké Británie. Tento tábor, který tvoří desítky stanů, ovšem obtěžuje sousedy, kteří se už obrátili na policii.

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Améline na své zahradě už více než rok hostí migranty
doporučujeme

Žena, o které belgický server RTL hovoří jako o Améline, na své zahradě už více než rok hostí migranty. Jejich počet neustále roste, aktuálně jich je kolem stovky. Většina z nich pochází z Afriky, převážně z Eritree.

Ona a její rodina se o ně starají, poskytují jim ubytování i hygienické zázemí. „Snažíme se dělat vše, co je v našich silách, jsou čistí… vždy stojíme za nimi, ale není to pro nás snadné, začínáme být vyčerpáni,“ přiznala Améline.

A zatímco někteří sousedé ženu a její rodinu obdivují a pomáhají jí třeba s jídlem pro běžence, dalším už došla trpělivost. Ti nespokojení se obrátili na policii a žádali, aby úřady nelegální migranty z jejich obce vystěhovaly.

Jeden z místních si navíc stěžoval, že tento provizorní tábor v létě pořádně smrdí. „Vykonávají své potřeby před mým oknem, obtěžovali mě a v létě to tu zapáchá, proto chci, aby to skončilo!" tvrdí jeden z obyvatel.

Améline se pokoušela uklidnit sousedy tím, že přesunula některé stany přistěhovalců k nedaleké dálnici, kde se migranti často pokoušejí dostat do kamionů mířících do Spojeného království. Ve své zahradě pak nechala především děti a těhotné ženy.

Podle zpráv by i přesto měla policie některé stany odstranit. „Respektuji práci policie a obce. Pokud přijdou, přijdou ... Ale ne na můj soukromý pozemek! To je jisté!" varuje Améline.  Její rodina by si naopak přála více pomoci od obce, aby tito migranti žít ve slušných životních podmínkách.

Loading...
Vstupte do diskuze (60)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii zvítězila krajní pravice, o necelé procento

27.05.2019 09:23 Ve Francii zvítězilo ve volbách do Evropského parlamentu krajně pravicové Národní sdružení (RN)…

Výsledky eurovoleb na Slovensku přináší politické zemětřesení

27.05.2019 09:17 Výsledky sobotních voleb do Evropského parlamentu (EP) na Slovensku potvrdily podle místního tisku…

Eurovolby 2019: Celková volební účast byla nejvyšší od roku 1994, Češi ale…

27.05.2019 09:01 Stejně jako v minulých volbách do Evropského parlamentu (EP) v roce 2014 přišlo i letos nejvíce…

Babiš není jediný, kro má průšvih? OLAF zvažuje vyšetřování Nigela Farage

27.05.2019 08:14 Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) by měl v blízké době rozhodnout o tom, zda zahájí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama